Niska świadomość ludzi o pomiarach elektrycznych

Elektryk to zawód podwyższonego ryzyka. Tak zawsze myślałem o swojej profesji. Mimo wszystko jest niezwykle opłacalny, dlatego dużo ludzi wybierając swój zawód decydują się na elektrykę. Jednakże lata praktyki nauczyły mnie, że to nie prąd jest niebezpieczny, ale zachowania ludzi, którzy obcują z prądem. Świadomość przeprowadzania pomiarów elektrycznych jest w społeczeństwie tak mała, że aż ciężko uwierzyć. 

Pomiar elektryczny może uratować życie

pomiary elektryczne warszawaDzięki pomiarom elektrycznym można sprawdzić sprawność bezpieczników, a nawet stan okablowania elektrycznego domu. Choć wymóg ich przeprowadzania dotyczy tylko budynków przemysłowych raz na około 10 lat warto przeprowadzić takie pomiary również w domu. Tym czasem w większości mieszkań takie pomiary nie były przeprowadzane często od czasu wybudowania budynku. Nie rzadko oznacza to, że w wielu mieszkaniach pomiar elektryczności nie był dokonywany blisko pół wieku albo i więcej. Jako elektryk postanowiłem zawalczyć z ludzką bezmyślnością. Często dodaje w internecie ogłoszenia o tym, że wykonuje pracę elektryczne w tym pomiary. Tym razem nie zatytułowałem ogłoszenia po prostu wykonuję pomiary elektryczne warszawa i okolice ale napisałem „Jak dzięki pomiarom elektrycznym zaoszczędzić kilka tysięcy złoty, a nawet zadbać o zdrowie”? W opisie dałem krótki opis tego jakie są konsekwencje niesprawnych przewodów elektrycznych i bezpieczników. Od najbanalniejszych, jak zwarcie i zepsuty czajnik po utratę życia. 

Teraz mam tylko nadzieję, że trochę to podziała na ludzką wyobraźnię. Takie pomiary to naprawdę niezwykle istotna rzecz. Fakt, że nie jest to mały wydatek, ale przecież pomaga uniknąć znacznie większych. A jeśli moje ogłoszenie zadziała, w najbliższym czasie powinienem mieć dużo dobrze płatnej pracy. Nie da się ukryć, że elektrycy bardzo lubią pracę przy pomiarach. Stosunkowo lekka, a wynagrodzenie sowite.