Niskoemisyjne paliwo varmo

Palet Varmo przez producentów reklamowany jest jako bezdymne oraz nowoczesne paliwo węglowe. Według wielu jego miłośników może ono śmiało konkurować z nadal najpopularniejszym węglem. Jego głównym zadaniem jest emisja ciepła, bez ingerencji w warunki środowiskowe. Cechuje się on wysokimi parametrami oraz niezmienną jakością produktu.

Czy warto stosować paliwo Varmo?

pelet varmoNiewątpliwą zaletą pelet varmo jest jego niska wilgotność, która daje gwarancję wysokiej efektywności. Dzięki niej bowiem unikamy strat energii, która zwykle przeznaczana jest na osuszanie paliwa. Ponadto jak wiemy, duża liczba elementów w piecach podatna jest na korozję, którą minimalizujemy przy użyciu tego rodzaju węgla. Warto również w tym momencie wspomnieć o niskiej zawartości popiołu. Większość brył znajdujących się wewnątrz opakowania Varmo ma średnicę od 2 do 4 cm. Mimo, że podczas przerzucania mamy do czynienia z pyleniem, jest to raczej zaleta poświadczająca o niskiej wilgotności produktu. Same bryły wydają się bardzo twarde, możemy je jednak rozgnieść w dłoniach. Mają one mniejszą gęstość od samego węgla. Samo paliwo spala się bardzo powoli żarząc się przy tym w bardzo charakterystyczny sposób. Dym przy użyciu tego rodzaju opału jest prawie niezauważalny. Dodatkowo zanika całkowicie kiedy kilkucentymetrowa wierzchnia warstwa paliwa całkowicie się rozżarzy. Dzięki paleniu Varmo wnętrze kotła jest znacznie czystsze w porównaniu do innych popularniejszych odmian paliwa. Sadza na ściankach jak i fruwający pył są właściwie niewidoczne.

Varmo jest doskonałym paliwem na które warto zwrócić uwagę. Sam sposób jego dystrybucji zasługuje na uznanie, ze względu na to, że otrzymujemy go w workach na palecie. Ponadto zawartość worków po rozpakowaniu w żaden sposób nas nie rozczarowuje, a bryły zawsze zachowują powtarzalne parametry.