Nowoczesne rodzaje druku

Rozwój technologiczny dotyczy wszystkich dziedzin życia. Dzięki niemu mamy ogromne możliwości m.in. w zakresie reklamy, dekoracji wnętrz oraz na innych obszarach. Postęp sprawia, że możemy korzystać z nowoczesnych urządzeń, które znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę, a także pozwalają na tworzenie niemal idealnych odwzorowań rzeczywistości.

Na czym polega druk UV?

niedrogie drukowanie uv w gdyniInnowacyjne formy wydruku sprawiają, że powstają doskonałe grafiki na przeróżnych materiałach bazowych. Szczególne możliwości daje niedrogie drukowanie uv w gdyni. Podstawową różnicą między klasycznym drukiem atramentowym a UV jest rodzaj tuszu. W drukowaniu UV wykorzystywane są ciekłe polimery, które ulegają utwardzeniu poprzez naświetlanie promieniami ultrafioletowymi. Proces ten odbywa się równolegle z wykonywaniem nadruku, dzięki lampom LED, umieszczonym tuż przy głowicach drukujących. Druk UV jest bardzo trwały, w związku z tym jest chętnie wykorzystywany w branży reklamowej, np. na billboardach lub afiszach. Spotkamy go również na tablicach informacyjnych, szyldach i w innych miejscach, gdzie wydruki są narażone na działanie warunków zewnętrznych. Kolejną zaletą druku UV jest możliwość tworzenia bardzo precyzyjnych grafik na różnych powierzchniach, w tym na papierze, folii, kartonie, szkle, tkaninach, sztucznej skórze i in.. Ponadto można go wykorzystywać przy wydrukach na przedmiotach o nieregularnych kształtach, np.: na opakowaniach, etui telefonicznych lub podkładkach komputerowych.

Drukowanie UV jest obecnie bardzo popularne w branży dekoratorskiej. Barwne grafiki są umieszczane na meblach, ozdobnych plakatach, a także na szklanych panelach. Jeśli chodzi o te ostatnie produkty, dają one duże pole do popisu, ponieważ szklane dekory z oryginalną grafiką potrafią znacząco zmienić wygląd pomieszczenia.