Nowoczesne ściany szklane przesuwne

Elementy szklane, jako świetny sposób na dzielenie i łączenie powierzchni podłogowych z powierzchnią biurową, są coraz częściej stosowane w aranżacji wnętrz. Są nie tylko niezwykle praktyczne, ale również bardzo dekoracyjne i nowoczesne.

Zalety montowania szklanych ścian

ściany szklane przesuwneWarto wiedzieć, że ściany szklane przesuwne pochłaniają niedużo miejsca i można je łatwo zaplanować na dowolny kompleks mieszkaniowy. Są idealne do małych i dużych powierzchni. Pozwalają one na wysoce wartkie oraz bezproblemowe zmiany w układzie wnętrza i jego funkcjonalności. Idealne to jest do stosowania w wąskich przejściach i małych pomieszczeniach. Jeżeli zostaną odpowiednio zaprojektowane i zainstalowane, w każdym pomieszczeniu powstanie dzieło sztuki architektonicznej. Ściany wykonane są z różnych typów szkła o standardowej grubości, w różnych kolorach. Do wyboru są przezroczyste, matowe, brązowe, grafitowe lub niebieskie. Trzy ostatnie kolory mogą być również matowe. Szkło może być również ozdobione wzorem piaskowanym lub przezroczystym na szkle matowym. Na szybie można znaleźć dowolny motyw roślinny lub przemysłowy. Jedynym ograniczeniem tutaj jest wyobraźnia. Producenci oferują dwa typy systemów ścian przesuwnych. Planując montaż ścian przesuwnych warto się nad tym zastanowić już na etapie projektowania pomieszczenia. Szkło musi mieć miejsce, w którym może się poruszać, kiedy się otwiera. Bardzo ważne jest, aby ściana, na której zamontowany jest system, była wykonana z odpowiedniego materiału.

Niestety, w przypadku ścian z płyt gipsowo-kartonowych nie ma możliwości montażu przesuwnych ścian szklanych. Tego rodzaju przesuwne ściany są sprzedawane w komplecie z wszystkimi niezbędnymi elementami. Ponadto, dostępne są w różnych wersjach cenowych, od ekonomicznych do nieco droższych.