Nowoczesny akumulator do łodzi

Aby korzystanie z urządzeń typu łódź czy jacht, było efektywne, warto zastosować sprawdzone akumulatory żelowe, które są bezpieczne w stosowaniu. Elektrolit, który znajduje się wnętrzu został zagęszczony specjalnym materiałem krzemionkowym. Z akumulatora nie wydostają się wtedy również żadne trujące gazy.

Czy warto kupić akumulator żelowy?

akumulatory żelowe sklepNowoczesne akumulatory, których używa się w urządzeniach, w których jest sporo elektroniki są akumulatory typu GEL lub AGM. Jeśli chodzi o akumulatory żelowe sklep oferuje fachowe doradztwo w tej dziedzinie. Warto porozmawiać ze specjalistą odnośnie wykorzystywanego pojazdu oraz akumulatora, jakie go szuka. Polecane akumulatory żelowe są bardzo bezpieczne w użyciu, ponieważ środek, który się w nim znajduje jest zagęszczony, zatem nie dochodzi do wycieków płynu. Urządzenie odporne jest na głębokie wyładowania i pracę cykliczną. Akumulator można zamontować w dowolnej pozycji. Odporny jest na zmieniające się warunki atmosferyczne, mocne wstrząsy i drgania. Najczęściej akumulatory żelowe stosowane są w łodziach, jachtach czy w wózkach inwalidzkich. Nowoczesne akumulatory żelowe są bardzo wydajne i mają długą żywotność. Należy pamiętać o odpowiednim ich ładowaniu. Akumulatory żelowe należy ładować tylko ładowarkami do tego przeznaczonymi, ponieważ można zmniejszyć jego pojemność lub zepsuć go. Starej generacji ładowarki nie mają blokady przed przeładowaniem, a przeładowanie uszkadza akumulatory żelowe oraz te AGM.

Warto zastosowań wytrzymałe akumulatory żelowe, ponieważ są przystosowane do pracy cyklicznej oraz są uodpornione na głębokie wyładowania. W tych zaawansowanych akumulatorach elektrolit wewnątrz został specjalnie zagęszczony i dzięki specjalnej konstrukcji, nie dochodzi do wylania się elektrolitu.