O czym należy pamiętać planując film?

 

Produkujące film musimy dobrze zastanowić się nad budżetem finansowym, jaki chcemy przeznaczyć na jego stworzenie. Obecnie na rynku mamy wielu producentów, którzy pomogą nam go zrealizować. Niezależnie od finansów, jakimi dysponujemy zawsze znajdzie się ktoś chętny, kto nam pomoże w realizacji naszego marzenia.

Ekipa filmowa do promocji filmu

produkcja filmów promocyjnychZawsze kiedy udajemy się czy to do prawnika, mechanika czy też do lekarza to zawsze wybieramy tego, który ma największe doświadczenie. Tak samo musimy wybrać, kiedy chcemy stworzyć dobry film promujący. Mogłoby się wydawać, że produkcja filmów promocyjnych jest bardzo prosta i szybka w stworzeniu. Jednak jak się okazuje stworzenie nawet kilku minutowego filmu promocyjnego, który później ma służyć firmie, aby przyciągać nowych klientów wymaga wielu godzin pracy, a nawet wielu dni pracy. Produkcja filmu promocyjnego to bardzo złożony proces, w której odbywa się praca zespołowa i każdy, kto bierze w niej udział musi dokładnie wiedzieć na czym polega jego rola, aby wszystko przebiegało sprawnie i zgodnie z planem. Doświadczone firmy, które działają dzisiaj na rynku to ekipy filmowe, które są wysoko wykwalifikowane i stworzyły już niejedną świetną produkcję. Dodatkowo inwestują one nie tylko w rozwój swoich ludzi, ale także w wiedzę oraz nowoczesny sprzęt. W tej branży po prostu nie da się oszczędzać i jeżeli nie będziemy się rozwijać to konkurencja szybko nas przeskoczy i przejmie wszystkich klientów.

Decydując się na współpracę z firmą oferującą produkcję filmów promocyjnych, musimy dokładnie ustalić czy zdjęcia będziemy realizować w studio, czy może w terenie. Musimy także ustalić, jaki ma być czas filmu promocyjnego oraz z ilu scen będzie się składał. To dopiero pozwoli nam ustalić pełny koszt produkcji.