Odkurzacz centralny – kiedy instalować?

odkurzacz centralny instalacja

Odkurzacze centralne to takie urządzenia, które są coraz bardziej popularne. W końcu mają one wiele zalet. Klasyczny odkurzacz trzeba przestawiać, ciągnąć za sobą, nie zawsze kabel jest wystarczająco długi, żeby wszędzie sięgnąć.

Instalacja odkurzacza centralnego nie wszędzie pasuje

odkurzacz centralny instalacjaA wchodzenie z nim po schodach też nie jest najwygodniejsze. Odkurzacz centralny instalacja świetnie by się wtedy sprawdził. Zaoszczędzilibyśmy wtedy wiele czasu i energii. Jednak nie zawsze instalacja odkurzacza centralnego się sprawdzi w każdym budynku. Przede wszystkim jest to rozwiązanie dla osób, które mają w domu lub w mieszkaniu wykładziny i dywany. Odkurzacz sprawi się do nich wtedy najlepiej. Szybko wszystko odkurzy, a i pranie dywanów będzie ułatwione, jeśli używamy do tego proszku, który potem trzeba odkurzyć. Jeśli mamy w domu kamień dekoracyjny, drewniane podłogi, czy płytki ceramiczne, to takie odkurzacze centralne wcale nie będą najlepszym rozwiązaniem. Lepiej by się takie powierzchnie zamiatało czy zmywało mopem, niż odkurzało na sucho. Taki odkurzacz jest jednak wygodniejszy, ponieważ przenosimy tylko jego rurę, a nie cały mechanizm. Wszystko jest potem zbierane do pojemnika znajdującego się na zewnątrz budynku, więc wszystko jest czyste. Jednak w mieszkaniu nie możemy zainstalować takiego odkurzacza, bo nie dostaniemy pozwolenia na skuwanie wszystkich ścian i montowania czegoś na zewnątrz.

Również jeśli mamy tynki dekoracyjne czy tapety będzie nam je ciężko dopasować do otworów na odkurzacze i do kratek. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby potem nie żałować wydania sporej kwoty pieniędzy na coś co się nie sprawdzi w naszym domu.