Ogólnorozwojowa sztuka walki czyli kickboxing

Każdy kto chce trenować sztuki walki, ma do wyboru naprawdę sporo możliwości. W każdym większym mieście istnieją szkoły sztuk walki, w których można ćwiczyć karate, capoeira, taekwondo, ju-jitsu, a także kick-boxing. Ten ostatni sport cieszy się dość dużym zainteresowaniem.

Połączenie kickboxingu amerykańskiego i japońskiego

kickboxing pomorskieW tej dyscyplinie sportowej stosuje się nie tylko bokserskie ciosy pięścią, ale również kopnięcia. Jest to więc połączenie boksu wraz z atakowaniem nogami. Zaletą tej sztuki walki jest to, że rozwija ona holistycznie umiejętności trenującego. Każdy ćwiczący, który uczestniczy w treningach kick-boxingu rozwija siłę, szybkość, wytrzymałość, poczucie rytmu, a także gibkość. Jeśli więc komuś zależy na tym, by rozwijać swoje umiejętności w całości, to powinien wziąć pod uwagę właśnie tę dyscyplinę. Jeśli chodzi o kickboxing pomorskie, to znalezienie konkretnej szkoły nie stanowi większego problemu. Zaletą trenowania kick-boxingu jest również to, że rozwija on cechy psychiczne. Osoba, która trenuje ten sport, uczy się, jak panować nad stresem, staje się bardziej pewna siebie, ma większe poczucie własnej wartości. Nazwa dyscypliny pochodzi od słów angielskich. Kick oznacza po prostu kopnięcie, a boxing – boksowanie. Istnieją sporty walki, które są podobne do kick-boxingu. Wśród nich należy wyróżnić boks tajski, boks birmański, a nawet niektóre odmiany taekwondo lub karate. Przedstawiciele tych sztuk walki nieraz biorą udział w zawodach sportowych, które przeznaczone są dla kickboxerów.

Sam kick-boxing powstał z połączenia sztuk kickboxingu japońskiego oraz amerykańskiego. Sztuki te rozwijały się w latach 60 i 70 XX wieku. Jeśli chodzi o kick-boxing amerykański, to jest on bardzo często nazywany full-contact karate albo w skrócie full-contact (jedna z odmian karate).