Ogrody wokół domu – jakie rośliny wybrać?

Ogrody

Zieleń wokół domu pozwala się relaksować i odpoczywać w komfortowych warunkach. Profesjonalnie zaprojektowane zielone obszary na terenie działki będą przez długi czas cieszyć nasze oczy i umilać chwile wolne od pracy. Rośliny osłaniają obszar, na którym zbudowaliśmy dom i pozwalają na zbudowanie kameralnej atmosfery.

Ogrody – jakie powinny być?

OgrodyKostka brukowa harmonijnie dopełnia całości aranżacji wzmacniając ogólny efekt wizualny. Kupując działkę już zadrzewioną, możemy posadzić nowe rośliny, a te zastane delikatnie przyciąć. Układanie kostki brukowej od nowa często wymaga zmiany w zastanym stanie roślinności. Trzeba brać pod uwagę stopień nasłonecznienia poszczególnych obszarów działki. Toruńskie piękne ogrody stanowią dosyć spory wielkościowo teren i w miastach typu Toruń zajmują obszary poza centrum. Rośliny światłolubne to na przykład modrzew europejski – to roślina iglasta, lubiąca żyzną glebę. Innym dobrym przykładem takiej jest tuja, która długo pozostaje zielona i nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli planujemy skalniak, możemy zakupić gatunki takie jak cyprysy, czy pierwiosnki. W miejscach zacienionych sprawdzą się różne gatunki paproci, a także krokusów. Nie wszystkie rośliny kwitną przez większą część roku, ale odpowiednio dobierając gatunek możemy uzyskać efekt naprzemiennego kwitnienia. Wiele odmian kwitnie przez ponad pół roku. Ciekawym sposobem aranżacji jest posadzenie roślin pnących, które mogą stanowić podkreślenie wejścia na teren posesji.

Popularne są także różne gatunki krzewów, których uprawa nie wymaga dużych nakładów. Taki gatunek to różanecznik, któremu sprzyjają niezbyt niskie temperatury zimą i stosunkowo wilgotne powietrze. Nie potrzebuje bardzo żyznej gleby, więc jest rośliną wszechstronną. Rośnie doskonale w pełnym słońcu, jak i w cieniu.