Okablowanie i układanie nowej instalacji elektrycznej w Bydgoszczy

Instalacje elektryczne wykonywane są w domach, mieszkaniach, budynkach firm, instytucji i nie tylko. Są to instalacje zakładane w trakcie budowy lub wymienia się stare instalacje na nowe (zwłaszcza w starszych mieszkaniach, kamienicach, gdzie stare instalacje są już po prostu niebezpieczne).

Okablowanie płytkie i głębokie, czyli instalacja elektryczna w domu i mieszkaniu

nowe instalacje elektryczne w BydgoszczyW okablowaniu domowej instalacji elektrycznej trzeba kierować się podstawowymi zasadami. Przede wszystkim wykonuje się płytkie bruzdy wycięte w tynku. W tych bruzdach zainstalowane zostają płaskie przewody. Takie przewody nie mogą wisieć bezładnie wewnątrz ściany. Muszą one zostać przymocowane odpowiednio do ściany – najczęściej za pomocą uchwytów z tworzywa sztucznego. W przypadku bardzo szerokich przewodów, które składają się z kilku żył, używa się uchwytów stabilniejszych – najczęściej aluminiowych. Blaszki aluminiowe są mocowane do ściany za pomocą kołków rozporowych. Często korzysta się też z okablowania tj. przeprowadzenie przewodów elektrycznych, które są osłonięte. Osłania się je elastycznymi rurkami. Rurki te wykonane są z tworzywa sztucznego, więc są bezpieczniejsze. Takie nowe instalacje elektryczne w Bydgoszczy to usługi świadczone przez profesjonalne firmy. Rurki też układa się w bruzdach ściennych, ale w tym przypadku nie są one płytkie pod tynkiem, ale są umieszczone głęboko. Wiadomo jednak, że takie instalacje są znacznie bardziej pracochłonne i zajmują o wiele więcej czasu. Stosuje się takie instalacje w takich pomieszczeniach jak kuchnie i łazienki.

Dlaczego? Bo jeśli dojdzie do konieczności wymiany, nie trzeba niszczyć zewnętrznych elementów ścian tj. kafelki, płytki. Oczywiście jest to rozwiązanie droższe. W innych pomieszczeniach stawia się przede wszystkim na pierwszy rodzaj okablowania, czyli okablowanie płytkie.