Oporność bakterii na antybiotyki i zastosowanie nanosrebra

 

Naukowcy biją na alarm i ostrzegają, że za jakiś czas lekarze nie będą mieli czym leczyć. Coraz więcej bakterii uodparnia się na antybiotyki. Wynika to z faktu, że są one wydawane na recepty na potęgę – na całym świecie. Antybiotyki stosuje się nawet wtedy, kiedy wcale nie są potrzebne, bo infekcja nie jest tak duża.

Srebro jako „antybiotyk ludzi bogatych” – zalety stosowania

biobójcze nanosrebroOczywiście są sytuacje, w których należy przyjąć antybiotyk, ale w przypadku lżejszych schorzeń lepiej zastosować inne metody. Może to być np. zastosowanie srebra koloidalnego. Biolodzy i epidemiolodzy nazwali srebro antybiotykiem ludzi bogatych. Srebro zmienia bowiem strukturę jednokomórkowców. Przez tę zmianę zostaje zatrzymany mechanizm ich rozmnażania, podziału. Bakterie giną i nie namnażają się. Ciekawe może być to, że w przypadku licznych epidemii w średniowieczu przeżywali przede wszystkim ludzie bogaci. Działo się tak dlatego, że jedli oni posiłki sztućcami, które wykonywane były ze srebra. W trakcie spożywania posiłków, w jamie ustnej tworzył się koloid srebra, a więc wprowadzali do swojego organizmu naturalny antybiotyk, który eliminował chorobotwórcze patogeny. Takie biobójcze nanosrebro ma też inną zaletę. Mianowicie nie posiada żadnych skutków ubocznych. Można stosować nanosrebro i nie cierpieć na bóle brzucha, biegunki, wymioty, bóle głowy, osłabienie, rozdrażnienie i inne objawy, które towarzyszą zażywaniu antybiotyków zwykłych. W czasie przeziębienia, zapalenia gardła, grypy, kataru, problemów z zatokami warto zastosować właśnie nanosrebro, które jest bardzo skuteczne.

Srebro wspomaga leczenie anginy, a nawet zapaleń płuc, oskrzeli, grzybic. Oprócz tego srebro stosowane jest także często jako środek wspomagający w leczeniu ran po oparzeniach czy odmrożeniach. Zastosowań nanosrebra jest mnóstwo.