Orientalne meble – jak przygotować dom?

nowoczesne meble drewniane

Zakup mebli orientalnych do swojego domu to odważna decyzja. Przede wszystkim musimy być świadomi, że takie meble nie do każdego wnętrza pasują. Jeżeli pomieszczenia są małe, lepiej solidnie się zastanowić, ponieważ meble kolonialne – najprościej mówiąc – są duże.

Czy nowoczesne meble drewniane to dobry pomysł?

nowoczesne meble drewnianeNawet zwykłe stoły drewniane charakteryzują się masywną formą, zatem duże pokoje są w pewnym sensie obowiązkowym punktem przy urządzaniu mieszkania lub domu w tym stylu. Aranżacja wbrew pozorom wcale nie musi być zabytkowa, gdyż styl kolonialny, na przykład meble indyjskie, dobrze komponuje się z nowoczesnymi sprzętami. Są jednak pewne zasady dotyczące kolorystyki wnętrz, o który możemy szerzej przeczytać w internecie. Jeśli chodzi o kolorystykę ścian, przede wszystkim stawiamy na kontrasty – z ciemnymi meblami mahoniowymi, albo palisandrowymi – najlepiej komponują się kolory jasne, jak żółty i pomarańczowy, oraz ciemne – tutaj przede wszystkim polecana ciemna zieleń, kolor niebieski, purpura i blady czerwony. Przy jasnych ścianach trzeba jednak zadbać o ciemne podłogi. Meble kolonialne świetnie wypadają w zestawieniu z rattanem, matami z bambusa i surowym drewnem. Przed zamówieniem należy też dokonać dokładnych pomiarów, ponieważ meble wykonane są z litego drewna i nie będą mogły być rozłożone. Kiedy już nowocześnie wyglądające meble drewniane znajdą się w naszym domu, lub mieszkaniu, należy pamiętać, że nie wymagają intensywnych zabiegów konserwacyjnych, poza używaniem mleczka do drewna. A gdzie można meble zakupić?

Czy w Warszawie, czy w Bydgoszczy – sklepów meblowych jest w Polsce bardzo dużo i warto pytać sprzedawców o konkretne style, nawet jeżeli nie możemy doszukać się informacji na ich stronie internetowej.