Oryginalne CV – strony internetowe

strony internetowe

Czym jest CV? Tak naprawdę można by pewnie napisać kilka definicji przeplatających się synonimami, a przecież tak naprawdę jest to prawie pojęcie pierwotne.

Strony internetowe mogą być dokumentem

strony internetoweCV to po prostu dokument, który ma pomóc zdobyć nam pracę. Jak wygląda klasyczne CV? Właściwie po prostu jak dokument. Jednak klasyczny życiorys to może być już za mało, żeby wyróżnić się na tle innych kandydatów na dane stanowisko. Dzisiaj liczy się pomysłowość. Nic więc dziwnego, że projektanci CV-ek prześcigają się z nowymi pomysłami, stylami i tak dalej. Jednak zawsze można to wszystko przebić. Strony internetowe to taki fajny rodzaj dokumentów, którym możemy przy dzisiejszej technologii nadać prawie dowolną formę i funkcję. Dlaczego by więc ze swojej nie uczynić właśnie CV? Projektowanie stron www zna już takie przypadki i nie jest to w żaden sposób kontrowersyjna metoda przedstawienia swojego profilu pracowniczego i zalet swojej kandydatury na dane stanowisko. Podobnie jak w przypadku formy dokumentu elektronicznego, tworzenie stron www pełniących rolę życiorysów, pozwala na utworzenie ogólnodostępnych profili. Możemy mieszkać w Gdańsku, a oglądać nas będą rekruterzy w Irlandii. Poza tym stworzone własnym sumptem CV w formie małej strony internetowej może zrobić bardzo dobre wrażenie na potencjalnych pracodawcach.

Będzie to dobra strategia nie tylko dla kandydata na stanowisko związane z typową pracą informatyka, programisty, czy projektanta stron, zatem nie bójmy się eksperymentować i być oryginalnym.