Pilnie poszukuję niemieckich marek kolekcjonerskich

Moją życiową pasją jest numizmatyka, ale kolekcjonuję wyłącznie banknoty i monety kolekcjonerskie. Chodzi o to, że nie kupuję numizmatów, które były produkowane masowo. W ostatnich latach w naszym kraju pojawiło się całkiem sporo monet i banknotów typowo kolekcjonerskich w ilościach limitowanych. Mam prawie wszystkie, ale teraz szukam zagranicznych monet kolekcjonerskich.

Kupię każdą limitowaną markę niemiecką

kupię marki niemieckie kolekcjonerskiePolskie środki płatnicze drukowane i wybijane w ilościach limitowanych można kupić bardzo łatwo, bo wystarczy zarejestrować się na odpowiedniej stronie internetowej krajowej mennicy. Z zagranicznymi monetami i banknotami jest już trochę inaczej, bo trzeba szukać ich na tak zwanych pchlich targach, czyli giełdach staroci. Ostatnio wystawiłem nawet ogłoszenie w internecie, w którym napisałem, że kupię marki niemieckie kolekcjonerskie, ale nie ma z niego większego odzewu. Udało mi się co prawda znaleźć kilka ciekawych numizmatów, ale daleko mi jeszcze do tego, żeby mieć prawdziwie cenną kolekcję. W przyszłym miesiącu wybiorę się do Niemiec, bo w jednym z tamtejszych landów organizowany będzie zlot numizmatyków i kolekcjonerów. Nie mogę się tego wydarzenia doczekać, bo wiem, że będzie tam wiele ciekawych numizmatów. Mam tylko nadzieję, że uda mi się kupić kilka cennych monet mieszcząc się w zaplanowanym na to wydarzenie budżecie. Na pewno będzie ciekawie, bo zjadą się kolekcjonerzy z całego kontynentu.

Polskie monety i banknoty kolekcjonerskie mogą być kiedyś wiele warte i dlatego kupuję wszystko co tylko się pojawi. Wyszukuje również aukcję ze starymi monetami. Teraz jednak zainteresowałem się niemieckimi markami kolekcjonerskimi, chociaż trudno jest znaleźć u Nas coś ciekawego. Jak wybiorę się do Niemiec na zlot kolekcjonerów to na pewno trafię tam na coś ciekawego.