Placówka dla seniorów

 

Umieszczając bliską nam osobę w domu opieki  dla osób starszych jest to dla nas bardzo trudna decyzja. Jednak zdarza się, że nie jesteśmy już w stanie podołać obowiązkom związanym z należytą opieką nad taką osobą. Osoba starsza jest często bardzo schorowana. Wiąże się to z wieloma specjalistycznymi czynnościami jakie musimy przy niej wykonać. Oprócz standardowych obowiązków zachowania jej higieny mogą to być już bardziej skomplikowane zabiegi medyczne z którymi możemy już sobie nie poradzić.

Starsza osoba w domu opieki

dom senioraW takich przypadkach rodzina jest zmuszona na scedowanie opieki nad członkiem swojej rodziny specjalistycznej placówce.  Wybór pada na dom seniora najbardziej odpowiadający potrzebom podopiecznego. Taka placówka musi zapewnić opiekę adekwatną do schorzeń pacjenta. Rodzina jest zobowiązana do sprawdzenia standardu panującego w wybranym ośrodku. Nie tylko ładny i przestronny pokój wyposażony między innymi w telewizor jest warunkiem dobrego samopoczucia starszej osoby w placówce. Inne wymaganie z których początkowo możemy sobie nawet nie zdawać sprawy są także bardzo istotne i należy wziąć je pod uwagę. Do nich należy między innymi kwestia personelu jaki jest tam zatrudniony. Czy można liczyć na fachową pomoc przeszkolonej opiekunki i pielęgniarki? Czy nie jest to tylko bardzo miła młoda pani ale bez większych kwalifikacji do pomocy starszej i chorej osobie w sytuacjach kryzysowych.

Czy opieka lekarska jest wystarczająca? To znaczy czy lekarz jest na miejscu? A jeżeli nie to jak często dokonuje on wizytacji w domu opieki.  Również bardzo istotną kwestią jest sprawa wyżywienia. Należy upewnić się, że jest ono zdrowe i właściwie zbilansowane dla osoby starszej. Jest jeszcze wiele innych czynników które należy wziąć pod uwagę zanim umieścimy starszego członka naszej rodziny w takim ośrodku.