Podsłuchy do nowoczesnego telefonu

Łatwość modyfikacji aplikacji do telefonów wyposażonych w obecnie najpopularniejsze systemy operacyjne jest ogromną pomocą dla osób tworzących takie programy. Jest niestety również ułatwieniem dla osób o nieuczciwych zamiarach, chcących monitorować aktywność właściciela telefonu, a zwłaszcza przeprowadzane przez niego rozmowy.

Wykrywanie nieautoryzowanych podsłuchów telefonicznych

podsłuch telefonuMimo iż programy podsłuchowe są dostępne wyłącznie dla osób posiadających odpowiednie pozwolenie, wydawane głównie pracownikom agencji detektywistycznych, służb mundurowych lub personelowi bezpieczeństwa, czasem trafiają w ręce osób niepowołanych. Są to głównie programy przestarzałe, na podstawie których tworzone są nowsze, choć nieprofesjonalne aplikacje, używane do nieupoważnionego zakładania na telefonach. Każdy nowoczesny podsłuch telefonu jest od takowych aplikacji znacznie skuteczniejszy, oraz znacznie trudniejszy do znalezienia. Z tego powodu, usunięcie podsłuchu założonego przez niepowołane osoby nie należy do szczególnie trudnych czy czasochłonnych czynności, zwłaszcza jeśli zostanie zlecone informatykom policyjnym lub pracownikom agencji detektywistycznych. Przestarzałe podsłuchy są dość łatwe do wykrycia, w przeciwieństwie do wariantów używanych przez profesjonalne agencje bezpieczeństwa i służby mundurowe, toteż mogą zostać zauważone nawet przez właściciela telefonu.

Ich usunięcie wymaga jednak zastosowania oprogramowania, umożliwiającego skasowanie aplikacji podsłuchowej w bezpieczny sposób, bez żadnej szkody dla plików wykonawczych telefonu. Usuwaniem takich programów zajmują się również punkty serwisowe, posiadające pozwolenie na wykonywanie czynności z aplikacjami monitorującymi połączenia telefoniczne. Każda taka operacja jest również zgłaszana do odpowiednich służb.