Polecany odkurzacz do pyłu

W czasie remontu wykonywanych jest wiele prac, których efektem są liczne zanieczyszczenia pomieszczeń i powietrza. Jedne można usunąć przy pomocy rozpuszczalników, a inne wymagają użycia specjalistycznego sprzętu sprzątającego.

Czy pył można odkurzać zwykłym odkurzaczem?

odkurzacz do pyłu gipsowegoWiele osób, które podejmują się samodzielnego wykonania remontu domu czy mieszkania, mają niemały problem z wysprzątaniem mieszkania po jego zakończeniu. Przeważnie dokładne wyczyszczenie wszystkich pomieszczeń zajmuje wiele czasu i nie zawsze jest wykonane dokładnie. Jeżeli nie posiadają one odpowiedniego sprzętu sprzątającego, to konieczne jest nawet kilkukrotne czyszczenie tego samego miejsca. Największy problem sprawia usunięcie pyłu, który znajduje się w każdym zakamarku. Żeby mieszkanie po remoncie było naprawdę czyste konieczny jest odkurzacz do pyłu gipsowego, który ma znacznie większą moc ssąca niż powszechnie dostępne klasyczne odkurzacze. Poza pyłem po remoncie zostają na podłogach różnego rodzaju pozostałości po stosowanych materiałach budowlanych czy kruszywach, których lepiej nie odkurzać zwykłym odkurzaczem, ponieważ łatwo doprowadzić do jego awarii. Przemysłowe odkurzacze mają zamontowane znacznie mocniejsze silniki oraz specjalne filtry, które radzą sobie z ciężkimi zabrudzeniami. Zakup takiego sprzętu, to przeważnie wydatek rzędu  kilkuset złotych. Można wybrać model z wymiennymi workami lub bezworkowy, który wymaga jedynie opróżnienia i umycia pojemnika, aby był gotowy do użytku.

Powszechnie z odkurzaczy przemysłowych korzystają firmy sprzątające, remontowe czy warsztaty samochodowe, ponieważ występujące tam zanieczyszczenia nienadające się do sprzątania klasycznym odkurzaczem. Chcąc go kupić najtaniej, warto szukać ofert w sklepach internetowych.