Pomoc w dobraniu biustonosza dla matki karmiącej

Jako brafitterka czuję się zobowiązana do uświadamiania kobiet na temat tego jak ważne jest dbanie o swoje piersi. Przede wszystkim uczę ich doboru odpowiedniego stanika, bo to jaki biustonosz kupujemy zależy od tego w którym momencie życia jesteśmy. Przykładowo stanik kobiety bezdzietnej, a stanik kobiety karmiącej będzie się całkowicie różnił swoim wyglądem.

Jak dobrać biustonosz dla matki karmiącej?

biustonosz dla karmiącejPrzede wszystkim biustonosz dla karmiącej powinien być większy w obwodzie i w miseczce od standardowego stanika z którego korzystałyśmy przed ciążą. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt małe miseczki w biustonoszu mogą spowodować zatkanie kanalika mlekowego. Większość kobiet zauważa już kiedy przymierzany stanik jest dla nich za duży po zaobserwowaniu znacznego odchylenia materiału biustonosza od klatki piersiowej. Jak jednak zauważyć, że stanik jest zbyt mały? Odznacza się to przede wszystkim nieprzyleganiem złącza miseczek do skóry lub tworzenie się przysłowiowych „bułeczek” w miejscu gdzie biust powinien zostać równo ułożony w miseczce. Kolejnym ważnym aspektem dla kobiety karmiącej będzie materiał z którego został wykonany stanik. Warto wówczas wybierać staniki z cienkiego materiału, który jest przewiewny i szybko schnie. Istotne jest również to, żeby w pierwszych tygodniach karmienia piersią zrezygnować ze staników z fiszbinami, które będą niewygodne w użytkowaniu. Często można się spotkać z chwytami marketingowymi mówiącymi o stanikach z szerokimi ramiączkami dla kobiet karmiących. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że w takim staniku to obwód powinien zastąpić funkcję ramiączek, które de facto są często odpinane.

Wiedza na temat właściwości staników jest ważna, należy ją przyswoić, a potem mądrze z niej korzystać. To pomoże we właściwym doborze biustonosza, a potem uprzyjemni jego noszenie.