Potrzebowałem mocnych lamp schodowych

Prace nad budową swojego domu mam już na wykończeniu. Mogę powoli zabierać się za wybór oświetlenia, mebli, podłóg czy pozostałych akcesoriów RTV i AGD. Byłem bardzo szczęśliwy, że w perspektywie najbliższych kilku miesięcy, będę mógł się tutaj przeprowadzić. Zakupy rozpocząłem od kupna oświetlenia, największym problemem było dla mnie znalezienie odpowiedniego podświetlenia klatki schodowej.

Poszukiwania odpowiednich lamp schodowych

lampy schodoweZ powodu lokalizacji klatki schodowej przy samym ogrodzeniu z działką sąsiada nie mogłem mieć widnej klatki schodowej. Było to uwzględnione w projekcie domu i zostały pozostawione przewody elektryczne do podłączenia oświetlenia. Gdy wszedłem do działu oświetlenia w jednym z dużych sklepów, zostałem przytłoczony ogromem i różnorodnością świateł. Nie wiedząc tak naprawdę jakie żyrandole czy lampy nadają się do podświetlenia klatki schodowej znalazłem pracownika działu. Powiedziałem mu, że interesują mnie lampy schodowe, które poradzą sobie z odpowiednim podświetleniem ciemnej klatki schodowej, łamanej. Pracownik sklepu od razu pokierował mnie do właściwej alejki gdzie mogłem wybierać w kilkudziesięciu przeróżnych lampach. Ekspert polecił mi kilka modeli, które jego zdaniem świetnie sprawdzą się w ciemnej klatce schodowej. Zawężając w ten sposób wybór do kilku modeli udało mi się znaleźć bardzo ładne lampy, które dawały dużo światła, a przy tym były dostępne od ręki w bardzo atrakcyjnej cenie.

Kilka tygodni po zakupie lamp, zamówiłem elektryka, który podłączał oświetlenie w całym domu. Gdy zakończył cały proces od razu chciałem zobaczyć jak będą sprawować się zwłaszcza lampy zamontowane na schodach. Byłem bardzo zadowolony z tego co zobaczyłem. Oświetlenie było wspaniałe, bardzo mocne, ale nie oślepiające. Tego właśnie oczekiwałem.