Pożar ugaśmy gazem

Nie zawsze ogień możemy gasić za pomocą wody, czasami to jest wręcz niewskazane. Kiedy i w jakich sytuacjach lepiej wymienić wodę na inne środki gaśnicze i w jakich sytuacjach taka zamiana wyjdzie nam na dobre? Otóż warto sobie poczytać o takich sytuacjach, dokształcić się trochę, ponieważ tylko w ten sposób w sytuacji zagrożenia będziemy wiedzieli jak działać i co robić. Co robić, żeby było dobrze i żeby przede wszystkim nie zaszkodzić.

Nie zawsze woda niesie pomoc i ratunek

bezpieczne gaszenie gazem fm 200Ile razy widzieliśmy, że strażacy przyjeżdżają i gaszą wodą ogień, to taki naturalny widok, że woda potrafi unicestwić ogień, ale znowu z drugiej strony warto wiedzieć, że nie zawsze można nią gasić każde miejsce. Przede wszystkim woda można gasić lasy, drzewa, drewno, właściwie wiele takich ciał stałych, którym nie grozi na przykład wybuch po podwyższeniu ich temperatury przez ogień. Z pewnością jednak należy unikać połączenia prądu i wody, bo takie połączenie jest niezwykle niebezpieczne. Przecież to nawet dzieci wiedzą, że woda przewodzi prąd i wówczas taki prąd może powodować porażenie i śmierć osób. Żeby tego uniknąć, to zawsze wtedy, jeżeli ogień trawi sprzęty elektroniczne, bądź jakiekolwiek inne miejsca, które znajdują się w sąsiedztwie prądu, to warto wiedzieć, że wówczas wody unikamy, a bezpieczne gaszenie gazem fm 200 może być naszym jedynym wyjściem. Taki gaz używany jest właśnie w miejscach związanych z elektryka i elektroniką.

Musimy wiedzieć, że gaz nie przewodzi prądu, czyli w przypadku gaszenia gazem nie grozi nam porażenie,a przy tym wszystkim gaz równie skutecznie ugasi źródło ognia, jak woda, należy tylko go mieć gdzieś w pobliżu pomieszczeń, w których jest dużo elektryki i elektroniki i musimy również wiedzieć jak z niego korzystać.