Praca managera po fachowym szkoleniu

Ostatnio do naszej firmy została przyjęta dodatkowa osoba do zarządu. Początkowo nie sądziliśmy, że wyjdzie to firmie na dobre, ale nowy pracownik świetnie się spisywał. Mimo wszystko pozostała część zarządu uznała, że na dobre wyjdzie mu dodatkowe szkolenie.

Nowe pomysły managera po powrocie z fachowego szkolenia

fachowe szkolenia dla managerówGdy wrócił do firmy od razu dało się wyczuć zmianę. Wcześniej pracował dobrze, ale nie było fajerwerków. Obecnie tryskał energią, dobrym nastawieniem i nowymi pomysłami. Wszyscy byli w szoku słuchając o nowych rozwiązaniach, na które nikt wcześniej nie wpadł. Część z nich rozwiązywała problemy, które trapiły naszą firmę od lat. Okazało się, że fachowe szkolenia dla managerów pozwalają nie tylko lepiej zarządzać podległą kadrą i udoskonalają komunikację międzyludzką. Dodatkowo managerowie uczą się kreatywnego i innowacyjnego myślenia, co jest w stanie odmienić sposób funkcjonowania firmy. Na przykładzie nowego członka zarządu wszyscy widzieli, że szkolenia mają bardzo dobry wpływ na ludzi. Odtąd zostało jasno postanowione – każdy nowy pracownik, który awansuje na stanowisko managera, obowiązkowo zostaje wysłany na fachowy kurs tego rodzaju. W perspektywie czasu może to bardzo poprawić funkcjonowanie naszej firmy. Już jedna osoba, która wróciła po kursie wykazała się zupełnie innym sposobem myślenia i nowego rodzaju spojrzeniem na te same problemy. Gdyby więcej osób ukończyło taki kurs, kto wie jak wysokie zyski moglibyśmy zacząć osiągać. Zaczęliśmy zastanawiać się nad przeszkoleniem każdego.

Uznaliśmy, że jest to warte podjęcia ryzyka. Kolejno każdy członek zarządu wyjeżdżał na fachowe szkolenie. Rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zyski w firmie wzrosły dwukrotnie, zaś relacje międzyludzkie w firmie wskoczyły na zupełnie nowe poziomy.