Praktyki zawodowe na stanowisku spawacza

Moja firma zajmuje się organizowaniem różnego rodzaju praktyk zawodowych. jestem takim pośrednikiem między szkołami a firmami, które chcą i mogą przeprowadzić praktyki zawodowe. Mogą być to zarówno praktyki płatne jak i bezpłatne. W zależności jak szkoła dogada się z firmą. Ja staram się zawsze wynegocjować dobre warunki dla praktykantów. Ostatnio załatwiałam praktyki zawodowe na stanowisku spawacza.

Spawanie różnych rzeczy przez praktykantów

spawanie konstrukcji WarszawaZnalazłam idealną firmę, która bardzo chętnie przyuczy uczniów do zawodu spawacza. Ta chęć wynika z faktu, że firma w przyszłości będzie potrzebować spawaczy. Firma ma kilku pracowników, którzy niedługo wybierają się na emeryturę, więc było im miło usłyszeć, że uczniowie chcą u nich odbyć praktyki zawodowe. Właściciel tej firmy zajmuje się spawaniem różnych konstrukcji. Myślę, że to będzie idealna praca dla praktykantów. Bardzo dużo się nauczą. Ta firma jest gotowa zatrudnić później praktykantów, oczywiście jeśli się sprawdzą. To wymagające i pracochłonne takie spawanie konstrukcji Warszawa jest miejscem, gdzie młodzi ludzie chcą pracować fizycznie i idą do różnego rodzaju zawodówek. O dziwo jest sporo uczniów na kierunku spawania. Ale ten zawód jest w obecnych czasach bardzo potrzebny. Pewnie dlatego tyle osób poszło na ten kierunek. Praktykanci ucieszyli się na wieść, że jak się sprawdzą będą mogli liczyć na zatrudnienie. To duży plus. Wiadomo jak o prac jest ciężko, choć o tą fizyczną to może niekoniecznie. Jest deficyt tego typu pracowników, więc może w tych branżach jest łatwiej znaleźć pracę. Uczniowie mają ustalone praktyki na pół roku. Będą na nie przychodzić trzy razy w tygodniu po osiem godzin. Będą się uczy od podstaw spawania konstrukcji, jak to wygląda w praktyce.

Wiele osób młodych decyduje się na zawodówki. Kształcą się w konkretnych zawodach. Wiedzą, że chyba tutaj jest łatwiej znaleźć pracę. Jam zajmuje się załatwianiem praktyk takim uczniom. Ostatnio miałam okazję znaleźć praktyki dla uczniów w firmie zajmującej się spawaniem konstrukcji. Oni kształcą się na spawaczy, wiec te praktyki w tym miejscu będą dla nich najlepsze.