Profesjonalny wywóz szamba

Kwestia zbiornika na nieczystości nie jest wcale tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Na właścicielach posesji, ciąży obowiązek wywozu szamba i zapewnienia, aby szambo to było całkowicie szczelne oraz aby pod żadnym pozorem do gruntu nie dostawały się żadne zanieczyszczenia. Zawierają one szkodliwe substancje chemiczne, wirusy oraz bakterie, a tym samym być groźne dla organizmów żywych oraz dla roślinności. 

Dlaczego wywóz szamba jest tak ważny?

Wywóz szamba ŁódźMy jako posiadacze budynków mieszkalnych mamy obowiązek wywozu szamba. Funkcję tę w większości z gospodarstw domowych, które mieszczą się w domach jednorodzinnych, sprawuje szambo, czyli szczelny oraz bezodpływowy zbiornik magazynujący ścieki. Często staje się on jedynym rozwiązaniem dla wielu osób, które nie chcą decydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków. Powody mogą być różne, począwszy od zwykłej niechęci, do faktu, że ścieków jest na tyle mało, że budowanie jej nie jest po prostu opłacalne. Z pewnością Wywóz szamba Łódź zapewni nam kompleksowe, rzetelne usługi. Z kolei jeszcze innym, ale nie mniej istotnym powodem decyzji o zastosowaniu szamba szczelnego, jest umiejscowienie działki, które uniemożliwia podłączenie kanalizacji do domostwa. Wyjście to jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku działek, które położone są terenie występowania wysokich wód gruntowych, uniemożliwiających odpowiednie i bezpośrednie rozsączanie oczyszczonych ścieków do gruntu. Jest to również o wiele tańsze rozwiązanie. 

Należy zauważyć, że  zgodnie z wszelkimi nowelizacjami prawa budowlanego, budowa szamba, które nie przekracza 10 m3 nie wymaga od nas zdobycia prawidłowego pozwolenia na budowę. Wystarczający jest sam fakt zgłoszenia takiej budowy do stosownego urzędu względem naszego miejsca zamieszkania, którym będzie zazwyczaj starostwo powiatowe.