Przyjazne dla dzieci klocki

Każde dziecko do określonego wieku, całymi dniami się bawi przeróżnymi zabawkami. W ciągu pierwszych lat życia, nauka odbywa się wyłącznie poprzez zabawę, dlatego też warto wybierać dla dzieci mądre i kreatywne zabawki.

Kiedy dać dziecku klocki?

klocki ala lego dla dziewczynekMaluchy swoje pierwsze zabawki dostają już w pierwszych miesiącach życia, gdyż ich mózg potrzebuje ciągłej stymulacji od pierwszych dni życia. Przeważnie najpierw dostają grzechotki, gryzaki i przytulanki, gdyż ich poziom rozwoju nie pozwala na nic bardziej skomplikowanego. Kiedy maluch opanuje chwyt rączką, to można pomyśleć o zakupie pierwszych klocków. Klocki ala Lego dla dziewczynek są identyczna jak dla chłopców i dzielą się ze względu na wiek maluchów. Dla najmłodszych dzieci, klocki mają dość duże kształty, zaokrąglone brzegi i ścięte rogi, aby maluchy nie zrobiły sobie nimi krzywdy. Im dzieci są starsze, tym mniejszymi klockami mogą się bawić. Jedną z najbardziej znanych marek klocków na świecie jest Lego, które nie należą do najtańszych, dlatego wiec wielu rodziców szuka tańszych alternatyw. Obecnie na rynku znajdzie klocki ala Lego, które identycznie wyglądają jak oryginały i mają taki sam rozmiar oraz system mocowań. Mogą się różnić jedynie kolorem. Są tak samo wytrzymałe, bezpieczne i praktyczne. Sprzedawane są w formie gotowych zestawów tematycznych, które pozwalają na ułożenie konkretnych konstrukcji lub w dużych workach zbiorczych. Zabawa takimi klockami, z pewnością dostarczy wielu emocji każdemu maluchowi bez względu na wiek.

Danie dziecku klocków jest doskonałym posunięciem, ponieważ zabawa nimi pozytywnie wpływa na ich koncentrację, wyobraźnię przestrzenną, kreatywność i uczą cierpliwości. Z pewnością można je zaliczyć do podstawowych zabawek, które powinno mieć każde dziecko.