Rejon przemysłowy a ogrodzenie panelowe

ogrodzenie panelowe

Wiele firm którym mieści się na obrzeżach naszego miasta Musi liczyć się z kompleksowym zabezpieczeniem swojego imienia oraz posesji. Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań takich ogrodzeń są ogrodzenia panelowe. 

Jakie ogrodzenie panelowe można znaleźć na rynku?

ogrodzenie paneloweStworzone z szerokich segmentów trwałej i wytrzymałej siatki metalowej mogą być układane wzdłuż każdej działki niezależnie od jej kształtu. Ogrodzenie panelowe ocynkowane występuje w dwóch znanych mi do tej pory typach, ogrodzenia dwuwymiarowe oraz ogrodzenia trójwymiarowe. Różnica polega na strukturze paneli połączonych ze sobą za pomocą odpowiednich słupków. Panele 2d to ogrodzenia o płaskiej powierzchni, natomiast 3D posiadają odpowiednie przetłoczenia w swojej w strukturze. Takie płaty siatki są przytwierdzone do metalowych słupków, które to z kolei są wmurowane w podłoże. Taki fundament zwany jest inaczej jako podmurówka betonowa. Służy ona do utrzymania całego ogrodzenia w pionie. Rozwiązanie to wygląda na bardzo podstawowe, aczkolwiek dodatkowe elementy wykończeniowe są w stanie uczynić z takiego płotu całkiem eleganckie ogrodzenie. Zarówno słupki jak i podmurówka mogą zostać obudowane klinkierem lub jego imitacją. Oczywiście jest to tylko jeden z rodzajów ogrodzeń które mogą zostać zastosowane. Wiele firm posiada bardziej restrykcyjną politykę zabezpieczeń dlatego też ich posesję posiadają nieco trwale i oznaczoną granice swojej posesji. Można wtedy się natknąć na ogrodzenia betonowe, które skutecznie mają uchronić dane terytorium przed wścibskimi spojrzeniami oraz nieautoryzowanym dostępem. Takie ogrodzenia mogą się piąć na metr w górę lub nawet na trzy, wszystko zależy od potrzeb takiego przedsiębiorstwa. Takie ogrodzenia również wykonane są z paneli a człowiek tym razem z innego materiału. Montaż również odbywa się na słupkach, tym razem betonowych, ale również wmurowanych w ziemię.

Pierwsze rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne, natomiast drugie bardziej solidne. Rejon Śląskie jest okręgiem mocno przemysłowym, dlatego też ilość przedsiębiorstw które stosują różnego rodzaju ogrodzenia jest bardzo duża. Nikogo z resztą nie powinno dziwić, gdy dany przedsiębiorca dba i zabezpiecza swoją firmę.