Rodzaje lamp przemysłowych

Dla oświetlenia przemysłowego ważne są dwa aspekty: bezpieczeństwo i wygoda. Nowoczesne oświetlenie przemysłowe łączy te dwie rzeczy dodatkowo z ciekawym designem. W zależności od oświetlanego pomieszczenia lampy mogą być zróżnicowane. Inaczej będziemy dobierać lampy do hotelu inaczej do biurze a jeszcze inaczej do hali magazynowej.  

Dobranie lamp do miejsca pracy

lampy przemysłoweDla witryn sklepowych i wystaw idealne będą reflektory i lampy przemysłowe oraz reflektory wpuszczane. Pozwalają one na kierowanie światła na określony obiekt. Oświetlają szeroką gamę produktów w bezpośredni i ukierunkowany sposób. Z kolei do podświetlania bilboardów czy reklam używane są lampy takie same jak do podświetlania obrazów. W biurach natomiast mamy do czynienia z lampami przemysłowymi montowanymi na suficie w podłużnych oprawach. Często uzupełniane są one oświetleniem z lamp biurkowych czy podłogowych. Za to w magazynach i halach produkcyjnych gdzie ważne jest bezpieczeństwo pracowników niezbędne jest jasne światło , które pomoże zapobiegać wypadkom. Dodatkowo ten rodzaj lamp przemysłowych powinien zawierać oznaczenie IP, które świadczy o możliwość pracy lampy w środowisku gdzie jest pył, kurz a nawet strumień wody. Niemalże każde przedsiębiorstwo narażone jest na koszty związane z oświetleniem, z kosztami energii elektrycznej. Dlatego wybierając lampy przemysłowe warto jest zainwestować w oświetlenie LED, które obniży nam koszty eksploatacyjne a dodatkowo może świecić jeszcze w wielu barwach: zielonej, czerwonej czy niebieskiej.

Warto zwrócić uwagę na rodzaj wybieranego oświetlenia. Oświetlenie w miejscu pracy wpływa na jakość pracy, komfort, wydajność i koncentrację samych pracowników. Jeśli okaże się zbyt słabe lub zbyt mocne może szkodzić nie tylko pracownikom ale i klientom.