Rodzaje zabawek – klocki lego

klocki lego

Większość społeczeństwa ma dzieci i to nawet więcej niż jedno. Tak mówią statystyki. A mając dzieci, trzeba liczyć się z faktem, że trzeba kupować im zabawki wszelkiego rodzaju. Rynek oraz media nie ułatwiają nam zadania.

Klocki lego są nadal popularne

klocki legoGdyż małe dzieci nie rozumieją, że zabawka jest droga, albo, że rodziców nie stać. A reklamy w telewizji, wszelkie wystawy w sklepach zachęcają dzieci do tego by chciały mieć tą akurat zabawkę. Albo będąc w sklepie spożywczym (supermarkecie), niespodziewanie w następnym dziale są zabawki dla dzieci. A dziecko chcę dostać konkretną zabawkę z dostępnych i nie wyjdzie ze sklepu, póki jej nie dostanie. Rynek oferuje bardzo mnóstwo rodzai zabawek. Tak więc może wymienię kilka przykładów, które przyjdą mi do głowy, a więc mogą to być: pluszaki, lalki te duże i małe, klocki lego friends, puzzle, piłki, piłkarzyki, gry planszowe, klocki lego ninjago, domki dla lalek, samochodziki, klocki lego technic, układanki, gry elektroniczne, postacie z bajek i filmów,zabawki umożliwiające zabawę w piasku, w wodzie, klocki lego sklep, kredki, kolorowanki, gry komputerowe i wiele innych. Zabrakło by miejsca do wymienienia wszystkich, zwłaszcza, że producenci prześcigają się nowościami w zabawkach. Zabawki dla dzieci można podzielić według kilku kategorii takich jak na przykład: zabawki wyłącznie dla dziewczynek, zabawki wyłącznie dla chłopców, zabawki edukacyjne, zabawki zręcznościowe, zabawki logiczne. Także kategoria wieku ma tu istotne znaczenie, gdyż żaden rodzić nie da dziecku zabawki, która mogłaby mu zagrażać jak na przykład: nie daje się dziecku trzymiesięcznemu zabawki z ruchomymi elementami, gdyż mogło by się udławić, ale raczej daje się pluszaki.

Dlatego są na rynku zabawki do jednego roku, do dwóch lat, do trzech lat, do czterech lat, do pięciu lat i powyżej (tutaj dzieci mogą się bawić wszystkimi rodzajami zabawek). Zabawki mają też przyciągać swoim wyglądem, dlatego też można spotkać bardzo wiele barwnych zabawek. Myślę, że to by było wszytko.