Samodzielnie zamontowałem automat do swojej bramy

Ostatnio podjąłem się bardzo ciekawego wyzwania, które muszę przyznać całkiem mi się udało. Postanowiłem samodzielnie zamontować automatykę do bramy, którą wjeżdża się na naszą posesję. Ktoś może powiedzieć, że to przecież nic trudnego. Jak już zamontowałem to pierwszy raz to też tak uważam, że musiałem poświęcić sporo czasu na przestudiowanie instrukcji i poradników.

Zaawansowaną automatykę podłączyłem bezbłędnie

zaawansowany automat do bramy skrzydłowejZacząłem od tego, że przejrzałem wszystkie filmy w internecie, w których pokazywano jak taką bramę samodzielnie doposażyć w automatykę. Potem poszukałem sklepu, który miał w swojej ofercie zestawy napędów w dobrej cenie. Znalazłem sklep internetowy, w którym kupiłem zaawansowany automat do bramy skrzydłowej w bardzo dobrej cenie. Otrzymałem cały komplet części i akcesoriów do zamontowania. W skład zestawu wchodziły siłowniki, silnik i sterownik. Do tego jeszcze musiałem zamontować specjalne fotokomórki, które zatrzymywały bramę w razie wykrycia przeszkody w trakcie jej zamykania. Samodzielny montaż zajął mi prawie trzy dni, ale pracowałem nad tym jedynie po pracy popołudniami. No i rzeczywiście z perspektywy czasu taki montaż oceniam, jako naprawdę prosty. Miałem tylko chwilowe trudności z doprowadzeniem zasilania do bramy, ale poradziłem sobie z tym przekopując trawnik na odcinku od bramy do domu. Jak to mówią – dla chcącego nic trudnego. A ja akurat bardzo chciałem, żeby w końcu móc otwierać bramę na pilota.

Dzisiaj mogę powiedzieć, że jestem z siebie dumny, bo brama działa bez najmniejszych problemów. Wszystko jest przymocowane równo i w odpowiednich miejscach. Fotokomórki działają idealnie i jeśli pojawi się coś na linii ich działania to wstrzymują zamykanie się bramy. A moja rodzina w końcu może korzystać z tego luksusu, który dzisiaj jest przecież standardem.