Skuteczne i sprawdzone metody hydroizolacji piwnicy

Zawilgocona piwnica jest zmorą każdego budynku mieszkalnego i oprócz oczywistych wad takiego stanu rzeczy, największą z nich wydaje się nadmierne zawilgocenie murów, które powoduje narażenie całej konstrukcji budynku. Aby zapobiec zniszczeniu murów oraz domu, wykonuje się hydroizolacje, które są przeprowadzane na wiele sposobów. Gwarantują dobre zabezpieczenie przed wilgocią z zewnątrz.

Jakim sposobem możemy wykonać hydroizolację piwnicy?

hydroizolacja piwnicyJedną z bardziej popularnych metod stosowanych podczas izolacji murów piwnicznych od wilgoci, jest wykonywanie obłożenia piwnic masami bitumicznymi. Mają one konsystencję półpłynną i zastygają na ścianach i progach. Ich nakładanie gwarantuje pokrycie wszelkich możliwych rys, które mogą mieć znaczenie podczas przenikania wilgoci. Drugim sposobem, jakim może być przeprowadzona hydroizolacja piwnicy jest wykonanie zewnętrznej izolacji przy pomocy materiałów budowlanych. Podczas wdrażania w życie tego sposobu, mury piwnicy są pokrywane substancjami na bazie mineralnej, które są szczególnie odporne na uszkodzenia. Bardzo dużą zaletą tego rodzaju rozwiązania jest możliwość nakładania na już zawilgocone ściany. Coraz bardziej popularną metodą, która stosuje się w budynkach mieszkalnych, jest izolacja za pomocą iniekcji kurtynowej. Dzięki niej mamy możliwość uszczelnienia piwnicy od środka, za pomocą mineralnych substancji o działaniu krystalizującym.

Produkty oraz metody hydroizolacji są opracowywane przez specjalistów, którzy są odpowiedzialni za każdy etap ich tworzenia. Systemy hydroizolacji mogą być zatem wykonywane w każdym możliwym budynku, który posiada wszelakie przeznaczenie. Podczas przeprowadzania izolacji piwnic, działania wykonują pracownicy firm przeszkoleni w tym właśnie kierunku.