Spokojny sen pod bawełnianym kocykiem

 

Zgromadzenie odpowiedniej wyprawki dla nowego członka rodziny to nie lada wyzwanie. Co wybrać? Ile zakupić śpioszków, a ile koszulek? Często skupiamy się na odzieży, która oczywiście jest kwestią kluczową i bardzo potrzebną. Jednak należy także pamiętać o wyposażeniu łóżeczka czy wózka…

Kocyk bawełniany dla niemowlęcia

kocyki bawełniane dla niemowlątDla młodych rodziców priorytetem jest zakup wielu ubranek, tak żeby niczego nie zabrakło. Potem okazuje się, że większość nigdy nie została ubrana. Dobre rady rodziny czy znajomych często trafiają w próżnię. Prawda jest taka, że każdy musi sam dojść do takich wniosków – nie ma sensu kupowania zbyt wielu rzeczy, bo dziecko bardzo szybko z nich wyrośnie. Inaczej ma się sprawa z wspomnianym już wyposażeniem łóżeczka. Pojawia się tu kwestia kocyków. Zwykle rodzice wybierają taki, który pasuje im kolorystycznie do całości. To duży błąd. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na skład materiałowy. Kocyki bawełniane dla niemowląt są tym, czego dzieci najbardziej potrzebują. Bawełna to naturalny i przyjazny wrażliwej skórze dziecka materiał. Nie wywołuje podrażnień czy reakcji alergicznych. Jest przewiewny i łatwy do utrzymania w czystości. Wielu rodziców popełnia błąd polegający na przegrzewaniu dziecka – jednak kocyki z bawełny przepuszczają powietrze, co sprawia ryzyko przegrzania jest zminimalizowane niemal do zera. Wiele wzorów i kolorów umożliwia dopasowanie kocyka do wystroju pokoju. Warto wspomnieć, że taki kocyk dobrze sprawdza się także jako okrycie dziecka w wózku spacerowym.

Warto poświęcić trochę czasu na skompletowanie funkcjonalnej wyprawki. Nie tylko odpowiednie ubrania, ale także okrycia są ważne. Chodzi przecież nie tylko o komfort, ale także o zdrowie maluszka. Spokojny sen to podstawa w pierwszych dniach życia – dlatego warto wybrać okrycie z naturalnych surowców.