Spółka w branży motoryzacyjnej z montażownicami?

montażownice

Spółka czy może otwarcie warsztatu samochodowego samemu? Takie pytanie zadaje sobie bardzo wielu ludzi, którzy są na początku swojej kariery. Mają pomysł i biznesplan i teoretycznie nie potrzebowaliby nikogo więcej ale problem zaczyna się kiedy dochodzi do finansowania wyposażenia warsztatu.

Montażownice i niezbędne zakupy

montażowniceWtedy zazwyczaj zderzamy się ze ścianą i zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy wspólnika a już na pewno jego części wkładu finansowego. Taka jest rzeczywistość, że jeżeli nie dostaliśmy dofinansowania do swojej działalności, może być nam bardzo ciężko sfinansować na starcie wszystkie niezbędne inwestycje i zakupy takie jak montażownice ciężarowe i inne akcesoria warsztatowe. Kiedy zdecydujemy się na spółkę, warto żeby naszym wspólnikiem był ktoś kto posiada umiejętności mechanika. Dzięki temu nie będziemy musieli zatrudniać wielu pracowników. Bardzo ważne jest również miejsce prowadzenia działalności i to żeby zadbać o możliwie dużą powierzchnie, gdzie będziemy mogli swobodnie obsługiwać podnośniki hydrauliczne i inne urządzenia pomocne w naprawie i przeglądach aut. Innym podstawowym wyposażeniem warsztatów samochodowych są montażownice. One również zabierają sporo miejsca. Musimy to wszystko uwzględnić planując funkcjonowanie naszego warsztatu. Decydując się na spółkę w biznesie musimy myśleć przyszłościowo. jestem zdania, że już na początku trzeba ustalić dokładnie jak będzie wyglądał podział w przypadku rozwiązania spółki z jakiś powodów, żeby uniknąć nieporozumień. czy wówczas odsprzedajemy nasze podnośniki samochodowe z warsztatu?

Czy dzielimy się po połowie sprzętami – ja biorę wyważarki do opon, a ty inne urządzenie? Warto to wszystko zawczasu ustalić. Jasne sytuacje w biznesie są zawsze najlepsze. Warto być szczerym w biznesie.

Więcej na http://sklepwarsztatowy.pl