Sprzedaż w automatach

Nowoczesnym sposobem na prowadzenie sprzedaży, jest zakup, lub wynajęcie specjalnej maszyny, która sama podaje produkty i przyjmuje zapłatę. Na zachodzie automaty są bardzo popularne, natomiast u nas dopiero zaczynają się rozwijać.

Jak się obsługuje automat vendingowy?

automaty vendingoweKiedy chcemy kupić jeden batonik czekoladowy, ponieważ dopadł nas mały głód, to nie chcemy stać w kolejce w dużym sklepie spożywczym, ponieważ nie mamy na to czasu. Rozwiązaniem takiej sytuacji są automaty vendingowe, w których bez problemu kupimy czekoladę, chipsy, batony, czy ciastka. Jednak to tylko mały fragment asortymentu, jaki mogą one sprzedawać. Ich główną zaletą jest brak czynnika ludzkiego, czyli nie musimy zatrudniać osoby sprzedającej, ponieważ klienci sami obsługują maszynę. Automat posiada czytelną listę dostępnych produktów, które dodatkowo widać przez oszkloną szybę. Przy każdej pozycji znajduje przycisk potwierdzający zakup. Po jego naciśnięciu, należy dokonać zapłaty, po której wybrany produkt znajdzie się w kieszeni podajnika. Obsługa jest bardzo prosta, więc każdy klient sobie poradzi z zakupem. Do właściciela automatu vendingowego należy systematyczne uzupełnianie braków, aby klienci zawsze mieli duży wybór. W środku mogą się znajdować produkty spożywcze, napoje w puszkach i butelkach, czy artykuły apteczne takie jak środki przeciwbólowe, plastry, czy opatrunki. Automaty możemy spotkać w szpitalach, prywatnych placówkach medycznych, na stacjach benzynowych, czy na stacji kolejowej.

Zakup nowej maszyny vendingowej jest sporym wydatkiem po trzeba za nią dać nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dużo tańszą możliwością jest wynajem takiego automatu, albo jego dzierżawa. Takie usługi świadczą dystrybutorzy maszyn, z którymi można nawiązać współpracę.