Strzyżenie wystawowego psa

 

Mamy psa, który jest championem, i psem wystawowym. Kiedyś nie planowaliśmy zabierać go na wystawy, jednak stwierdziliśmy, że nadaje się do tego, jak żaden inny. Trzeba wielu przygotowań, aby pies był gotowy na wystawę. Według klasyfikacji FCI, każda rasa, musi być odpowiednio wystrzyżona, by nadawać się na wystawę.

Wystawowy pies u fryzjera

strzyżenie psów przed wystawą w WarszawieTrzeba wielu starań, aby pies był gotowy na wystawę. To przedstawiciele rasy, więc obowiązują je ścisłe restrykcje co do wyglądu, postawy, i strzyżenia. Dlatego strzyżenie psów przed wystawą w Warszawie jest obowiązkowe. Każda rasa ma inne wymogi co do wyglądu. Odpowiedni fryzjer, musi więc znać doskonale zasady panujące na takich wystawach psów. Nasz pies, chodzi do najlepszego fryzjera w mieście. Dokładnie przestudiowaliśmy wszystkich fryzjerów, którzy znajdują się w naszej miejscowości, lub kawałek poza nią. Musieliśmy znaleźć takiego, który nie tylko dobrze wykona swoją pracę, ale też zrobi wszystko perfekcyjnie. To nie jest zwykłe strzyżenie psa, żeby wygodniej mu się chodziło. To jak modele na wybiegu, którzy muszą prezentować się jak najlepiej. Zawsze ja, jako właściciel, najbardziej się stresuję przed tymi wszystkimi zabiegami. Pies nie bardzo się orientuje, co się wkoło niego dzieje, natomiast ja jestem jak kłębek nerwów, o to, czy wszystko pójdzie perfekcyjnie, i jak się spisze na wybiegu. Na szczęście, chociaż o fryzjera nie muszę się obawiać, bo jest wręcz genialny. Wiem, że zawsze piesek będzie wyglądał idealnie.

Kto by kiedyś pomyślał, że nawet psy będą miały swoich fryzjerów. Miłośnicy psów uwielbiają chodzić na wystawy, i oglądać psy specjalnie przygotowywane na wybiegi. Zawsze rywalizujemy o to, który z psów zdobędzie złoty medal. My na razie mamy dwa srebra, ale kto wie, może niedługo będzie to i złoto?