Sufity napinane to nowoczesne rozwiązanie

Od kilku lat coraz większą popularność zyskują sufity napinane. Dzisiaj ta technologia podwieszenia sufitu stała się dostępna dla wszystkich, bo koszt montażu takiego sufitu zbliżył się do kosztów wykonania sufitu z płyt karton-gips. Ciągle jednak sufity napinane są w naszym kraju nowością i jeszcze nie wszyscy o nich słyszeli. A na pewno warto zaznajomić się z tym tematem.

Ile kosztuje zrobienie nowoczesnego sufitu napinanego?

nowoczesne sufity napinane śląskieJeszcze do niedawna sufity napinane wydawały się być dostępne jedynie dla tych, którzy mieli duże zasoby finansowe. W tej chwili każdy, kto urządza swój dom lub mieszkanie, może sobie pozwolić na taką nowoczesność. Jeśli chodzi o ceny to trzeba przyznać, że nowoczesne sufity napinane Śląskie kosztują dzisiaj znacznie mniej niż kilka lat temu, kiedy zaczęto je w naszym kraju montować. To oczywiście wynika z tego, że ich montażem zajmuje się bardzo wiele firm a nie tylko kilka jak na początku. W tej chwili koszt położenia sufitu napinanego wynosi około trzystu złotych za metr kwadratowy licząc razem z materiałem. Jest to całkowity koszt, ale może on się różnić w zależności od jakości membrany na którą się zdecydujemy. Membrana to specjalna folia, którą rozciąga się w trakcie montażu. Jeśli zażyczymy sobie membranę z grafiką trójwymiarową albo z własnym nadrukiem to oczywiście koszty będą większe. Biorąc jednak pod uwagę, że sufit podwieszony płytami kosztuje już podobnie to sufit napinany jest naturalnym wyborem.

Sufity wykonane ze specjalnej folii wyglądają bardzo nowocześnie. Są trwałe i nie przylega do nich kurz ani pył. W każdym domu można zrobić sufit napinany i jest to rozwiązanie błyskawiczne w montażu. Największą zaletą takiego sufitu jest z całą pewnością jego wygląd. Zwłaszcza, jeśli wybierzemy membranę z grafiką.