Szkolenie kadry pedagogicznej

Kilka lat temu założyłam szkołę, a teraz staję przed całkiem nowym zadaniem. Mianowicie muszę przeprowadzić szkolenia dla mojej kadry pedagogicznej. Chodzi tutaj przede wszystkim o szereg kursów i szkoleń, które są obowiązkowe. Taki obowiązek nakłada na nas ministerstwo szkolnictwa.

Jakie szkolenie kadry pedagogicznej przeprowadzić?

szkolenia kadra pedagogicznaJak się okazało muszę bardzo szybko zająć się nowym tematem. Zagadnień, z którym muszą się zmierzyć jest właśnie szkolenie kadry pedagogicznej. Niestety nie wiedziałam nic na ten temat, była to dla mnie całkowita nowość. Postanowiłam więc, że muszę poszukać potrzebnych mi informacji w sieci. Jak to zrobiłam? Mianowicie wpisałam w największą i najbardziej mi znaną wyszukiwarkę w internecie następująca frazę – szkolenia kadra pedagogiczna. Okazało się, że istnieje bardzo dużo firm, które przeprowadzają takie szkolenia. Miałam więc bardzo duży wybór. Jednak nie wiedziałam na samym początku czym powinnam się kierować, by wybrać jak najlepszą osobę, która mogłaby przeprowadzić szkolenie dla moich pracowników. Warto tutaj wspomnieć, że jestem właścicielem zarówno dużej szkoły podstawowej, jak i przedszkola. Jak otworzyłam szkołę? We wspomnianym czasie okazało się, że musze poszukać nowej pracy, było to mniej więcej siedem do ośmiu lat temu. Wtedy panował na całym świecie wielki kryzys ekonomiczny, przez który zakład pracy w którym pracowałam został zlikwidowany. Wtedy też bardzo szybko zdecydowałam o tym, żeby otworzyć własną szkołę.

Teraz dowiaduję się mnóstwa nowych rzeczy na temat szkoleń dla rady pedagogicznej. Co ważne, są one obowiązkowe. Musze je przeprowadzić dla całej kadry pedagogicznej w określonym czasie. Zostało mi już go niewiele. Na całe szczęście można takie szkolenie przeprowadzić online.