Szlabany na parkingu

W czasach kiedy na drogach pojawia się coraz więcej samochodów na drogach czasami jest ciężko znaleźć gdziekolwiek miejsce parkingowe. Parkingi są praktycznie zawsze pełne. Jest to problem wielu miast. Zjawisko takie można zaobserwować na osiedlach, czy w pobliżu centrum miasta. 

Zalety szlabanów parkingowych

szlaban parkingowy na kartęObecnie bardzo popularne jest zjawisko zamkniętych parkingów. Często jest tak, że stoi parkingowy i zbiera opłaty. Jest to dobre rozwiązanie ale jedynie gdzieś w centrum miasta. Na osiedlach nie sprawdziłoby się takie rozwiązanie. Dlatego zazwyczaj na osiedlach są szlabany automatyczne. Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach jest szlaban parkingowy na kartę. Każdy mieszkaniec osiedla posiadałby kartę z czipem, która otwierałaby szlaban. Wówczas na teren osiedla nie wjechałby nikt obcy. Mieszkańcy wracając po pracy, z wakacji, zakupów czy innych wyjazdów nie mają problemu z zaparkowaniem na swoim osiedlu. Niestety ale na osiedlach na których nie ma szlabanu często parkują inni ludzie, którzy akurat przyjechali do małego sklepu przy którym nie ma miejsca zaparować. Wówczas mieszkańcy mają problem i często muszą jeździć w okół osiedla, aby zaparkować nawet kilka razy. Tracą przy tym bardzo dużo czasu. Dlatego zamknięte parkingi osiedlowe to bardzo dobre rozwiązanie. Oczywiście w momencie wezwania pogotowia każdy może otworzyć szlaban, aby służba mogła wjechać i udzielić potrzebującemu pomocy. 

Obecnie szlabany można zauważyć w wielu nowych osiedlach. Na tych starszych też pomału zaczynają montować, aby polepszyć warunki mieszkaniowe. Automatyczne szlabany są o tyle komfortowe, że nie musi ich nikt obsługiwać i otwierać non stop. Ludzie mają karty, które są w pewnym rodzaju przepustkami na dane osiedle. Jest to bardzo dobre rozwiązanie,