Telefon gigaset w domu babci

 

Pamiętam, jak wyprowadziliśmy się z domu rodzinnego, zamieszkując ze 40 kilometrów od naszej babci. Mama stwierdziła, że musi być z babcią na bieżąco w kontakcie, więc kupiła jej telefon komórkowy. Niestety, był on zbyt skomplikowany dla babci. Nie potrafiła się nim posługiwać, mimo wielu prób nauczenia jej tego.

Najlepszy telefon gigaset

popularne telefony gigasetBabcia stwierdziła, że jest to dla niej za trudne, i nigdy nie nauczy się obsługi telefonu komórkowego. Myśleliśmy już o jakichś kursach, dodatkowych naukach, jednak stwierdziliśmy, że nie ma co babci zapisywać tam na siłę. Jednak postanowiliśmy kupić jej jakiś nowy porządny telefon stacjonarny, abyśmy chociaż mogli się dogadać. Trzaski w słuchawce, to coś, czego raczej nie jest zbyt miło słuchać. Postawiliśmy na popularne telefony gigaset, bo sprzedawca w sklepie powiedział, że wielu seniorów je sobie chwali, i na pewno babcia nie będzie miała problemów z ich obsługą. Gwarantował nam, że szybko i bezproblemowo uda nam się nawiązać połączenie. Więc kupiliśmy babci telefon, która ucieszyła się, że teraz będzie mogła rozmawiać bezprzewodowo. Telefon miał wiele funkcji, między innymi głośnomówiący tryb. Babcia się radowała, że będzie mogła piec ciasteczka i jednocześnie rozmawiać przez telefon. Zawsze z jej starym telefonem, to kombinowała, jak jedną ręką wszystko zrobić i często jej się coś potłukło, lub wysypało. Teraz już nie będzie miała takiego problemu.

Dobrze, że firmy dbają o to, aby i starsze osoby mogły się porozumiewać ze swoją rodziną. Jak widać, nie każdy jest w stanie opanować nowoczesne technologie. Nasza babcia uwielbia jej nowy telefon, i bardzo chętnie go używa. Nie miała problemu z opanowaniem dzwonienia i odbierania. Tylko głośnomówiący tryb trzeba było jej objaśnić trochę dłużej.