Twardy materac z pianki

 

Materace często się składają z wielu warstw, których połączenie tworzy najlepszy efekt. Aby łóżko było wygodne, musi być dobrane pod nasze predyspozycje, wagę i wzrost. Do wyboru mamy miękkie, średnie i twarde modele, które różnie się zachowują w trakcie użytkowania.

Jaki wybrać twardy materac dla alergika?

materac piankowy twardyCzynnikami, które mogą uczulać jest puch, lub pierz, ale także materace, które w środku mają wolną przestrzeń mogącą być siedliskiem grzybów i bakterii. Dla osoby zmagającej się z różnymi alergiami, najlepszy będzie materac piankowy twardy, ponieważ jest hipoalergiczny. Twarde materace mają wysokość około czternastu centymetrów, czyli mają wysoki stan. Najlepsze są dwustronne, wykonane z pianki poliuretanowej z wkładem z płyt kokosowych, które stanowią doskonałe podparcie dla leżącej osoby na całej długości łóżka. Wełniana powłoka, którą jest pokryta pianka, zapewnia zdrowotne właściwości reumatyczne, oraz dodatkowo nas rozgrzewa w zimne dni. Pianka jest bardzo elastyczna i szybko wraca do swojej poprzedniej postaci, przez co nie zapadamy się w trakcie przewracania z jednego na drugi bok. Zewnętrzna warstwa materaca pokryta jest grubą bawełnianą tkaniną, dzięki czemu materac ma zapewniony właściwy przepływ powietrza i nie gromadzi się wewnątrz woda. Od strony pianki, bawełniana powłoka jest podszyta wkładem z owczej wełny, który nie dopuszcza do nadmiernego pocenia się w trakcie snu. Twarde materace są najzdrowsze dla naszego kręgosłupa ze względu na właściwe podparcie.

Przed zakupem właściwego materaca, najlepiej go wypróbować jeszcze w sklepie, aby nie narażać się na ewentualną wymianę, lub reklamację. Producenci czasem umożliwiają przetestowanie konkretnego modelu przez dziesięć dni we własnym domu i dopiero potem można podjąć decyzję o zakupie.