W księgarni regały sklepowe

używane regały sklepowe

Księgarnie to rodzaj sklepów uczęszczanych przez wyjątkową grupę społeczną. Wiek stosunkowo nie ma tu znaczenia, po książki sięgają w równej mierze ludzie młodzi, jak i starsi. Najrzadziej, jak się okazje, czytelnikiem jest osoba w średnim wieku, zapewne z racji tego, że jest to najbardziej intensywny czas w perspektywie zawodowej.

Używane regały sklepowe w księgarni?

używane regały sklepoweProjektowanie sklepu, jakim jest księgarnia, musi więc uwzględniać stosunkową uniwersalność wystroju, najlepiej zastosować zgodny z ostatnimi trendami w designie minimalizm. Dzięki temu unikniemy wrażenia przeładowania wnętrza przedmiotami niezgodnymi z zainteresowaniami potencjalnego klienta. Warto jednak zapewnić czytelnikowi miejsce, gdzie może usiąść, przekartkować lekturę i z poczuciem komfortu przekonać się do jej zakupu. Choć prawdziwi książkomaniacy raczej na pewno wybiorą tradycyjne używane regały sklepowe. Allegro i inne portale specjalizujące się w sprzedaży książek mają często przewagę cenową. Stąd tym ważniejsze wydaje się zagadnienie wystroju wnętrz. Aranżacje sklepów powinny uwzględnić intuicyjność rozkładu i logikę działów. Podobnie jak w salonie prasowym nie powinniśmy mieć do czynienia z sąsiedztwem czasopism dla panów i kolorowanek dziecięcych, tak w księgarni unikajmy dla przykładu sytuowania literatury dziecięcej obok literatury erotycznej. Idąc tym tropem, warto również rozważyć ideę uczynienia z księgarni miejsca spotkań.

To od projektanta będzie zależeć, które grupy czytelników spotkają się przy jednym regale. Prawdopodobnie miłośnik sztuki poszukujący albumu malarstwa może mieć wspólny temat z humanistą wertującym dzienniki autorstwa Delacroix.