Wersje metalowych balustrad dla domu

Myśląc o solidnej balustradzie do naszego balkonu mamy do wyboru wiele rodzajów i wersji wykonanych ze sali nierdzewnej. Jest to bardzo solidny materiał, który z powodzeniem będzie służył nam bardzo długo. Dodatkowo wygląda bardzo efektownie przez bardzo długi czas po jego zakupieniu. Dostarczaniem ich zajmują się firmy ślusarskie produkujące gotowe systemy.

Gotowe wersje nierdzewnych poręczy i balustrad

systemy balustradZamawiając balustradę na balkon, mamy bardzo duży wybór ich rodzajów. Możemy dobrać dla siebie balustradę prostą lub narożną. Będzie mogła ona posiadać jeden lub  dwa narożniki. Kolejnym miejscem w domu gdzie systemy balustrad spełnią swoją rolę, jest okno. Możemy stworzyć w nim tak zwany balkon francuski, czyli zamontować małą poręcz nierdzewną, która będzie jego ozdobą. Balkon francuski jest idealnie dopasowany do rozmiaru naszego okna oraz zamontowany w sposób profesjonalny przez ekipę montującą tego typu modele. Jest ona montowana bezpośrednio do elewacji oraz przytwierdzona za pomocą szpilek gwintowanych, kleju i zaprawy. Następnym miejscem, gdzie balustrada nierdzewna wygląda niezwykle efektownie, są schody wewnętrzne oraz zewnętrzne. Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem poręczy do naszych nowo wybudowanych schodów, warto wybrać modele stalowe. Wersje stosowane we wnętrzach są często przeplatane drewnianymi wstawkami lub elementami.

Do prawidłowego montażu balustrady potrzebne są specjalne akcesoria. Należą do nich wszelkiego rodzaju kołnierze przyścienne oraz zakończenia poręczy, dzięki którym możliwe jest dokończenie montażu. Balustrada jest także wyposażana w różnego rodzaju kształtki przegubowe lub też regulacyjne. Często także używa się specjalnych łączników umożliwiających scalanie dwóch elementów balustrady.