Wskazówki odnośnie efektywnego poszukiwania zatrudnienia

 

Jak znaleźć dobrą pracę? To pytanie codziennie zadają sobie tysiące. Od czego zacząć? Oto garść porad, które pomogą w efektywnym szukaniu wymarzonej posady.

Miejsca, w których warto przeglądać oferty pracy

stała praca w KrakowiePierwsze kroki powinniśmy skierować do lokalnego urzędu pracy. Rejestracja nie zajmuje wiele czasu. Dzięki niej zdobywany wiele przywilejów, między innymi będziemy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym.  Dostaniemy też propozycje odbycia stażu czy udziału w bezpłatnym szkoleniu, które podniesie nasze kwalifikacje. Internet to świetne miejsce do poszukiwania potencjalnego pracodawcy. Wystarczy, że w pole wyszukiwarki wpiszemy konkretną frazę, na przykład praca dodatkowa w Krakowie. Po chwili na naszych ekranach cała masa ogłoszeń.  Bez większego problemu znajdziemy przynajmniej kilka, które nas zainteresują. Warto zarejestrować się na specjalnych portalach, na których umieszczane są ogłoszenia z ofertami pracy. Najlepiej za subskrybować taką stronę. Dzięki temu będziemy dostawali codzienną porcję ogłoszeń wprost na naszą pocztę elektroniczną. Nie należy lekceważyć tak zwanej poczty pantoflowej. Poinformujmy naszych znajomych, że szukamy nowego zajęcia. Być może, któryś z nich będzie mógł nam pomóc.  A zatem dbajmy o naszą sieć kontaktów. Być może za jakiś czas to my będziemy mogli komuś pomóc w znalezieniu pracy.

Każda większa uczelnia wyższa posiada Biuro Karier.  Oprócz ofert pracy znajdziemy tam oferty bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Warto z nich skorzystać zwłaszcza, jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w szukaniu pracy. Fachowcy pomogą nam przygotować dokumenty aplikacyjne, podpowiedzą jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Aby szybko znaleźć nowe zajęcie należy szukać pracy wszystkimi metodami. Im więcej razy wyślemy nasze CV tym większa szansa, że zdobędziemy wymarzoną posadę.