Wybieramy gryzak dla psa

 

Posiadanie psa to nie tylko ogromna radość, ale także obowiązki i niekiedy niemiłe niespodzianki. Każdy pies, zanim dorośnie i nauczy się pewnych zasad, popełnia błędy w postaci pogryzionych butów właściciela czy obgryzionego pod nieobecność właścicieli dywanu. Aby ograniczyć tego typu zachowania młodych psów, konieczne jest stosowanie odpowiednich zabawek.

Jak wybrać gryzak dla psa?

gryzaki dla psaDecydując się na posiadanie pupila, musimy zapewnić mu odpowiednie warunku do życia oraz zaopatrzyć się w specjalne akcesoria, które ułatwią i umilą wspólne bytowanie. W ofercie sklepów zoologicznych, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych znajdziemy ogromny wybór różnego rodzaju zabawek. Oprócz piłeczek czy dysków do rzucania na sklepowych półkach znajdziemy dobre gryzaki dla psa. Są to bardzo praktyczne zabawki, które nie tylko zapewnią zajęcie, lecz także przyczynią się do utrzymania zdrowia jamy ustnej psiaka. Główną różnicą, jaką możemy zauważyć w produktach tego typu jest rodzaj tworzywa, z którego zostały wykonane. Gryzaki mogą być wykonane z gumy czy plastiku, ale także mogą być naturalnego pochodzenia – suszone ucho świni czy odpowiednio zakonserwowana skóra wołowa to nie lada przysmak dla pupila. Taki wariant nie będzie jednak odpowiedni dla młodych piesków, u których zdecydowanie lepiej sprawdzą się specjalnie dostosowane i zdecydowanie delikatniejsze gryzaki gumowe. Aby piesek nie znudził się zbyt szybko taką zabawką, najlepiej jest wybrać wariant z miejscem na przysmak w środku, którego zapach będzie zachęcał psa do kontynuowania gryzienia. Jeśli wybraliśmy model bez takiej opcji, wówczas możemy zaopatrzyć się w specjalną pastę mięsną. Smarując nią wnętrze zabawki zyskamy podobny efekt.

Pies to największy przyjaciel człowieka, dlatego posiadanie go to niesamowity przywilej. Pamiętajmy jednak, że o zdrowie i rozrywkę naszego przyjaciela musimy odpowiednio zadbać, zapewniając mu zabawkę na przykład w formie gryzaka. Gryzienie jej nie tylko zajmie pupilowi sporo czasu, ale także zadba o prawidłową higienę jamy ustnej i usunie kamień nazębny.