Wydajna uprawa truskawek

Bez wątpienia większości z nas z latem nierozerwalnie się łączą truskawki, które możemy kupić przez około sześć – osiem tygodni w roku. W tym okresie wszyscy rolnicy i plantatorzy dostarczają owoce na place i targowiska, gdzie nie brakuje chętnych do ich zakupu.

Jak wygląda uprawianie truskawek?

uprawa truskawek nawożenieKażda roślina potrzebuje odpowiednich warunków, które sprawią, że będzie w stanie wyrosnąć i wydać plony. Jednak w przypadku ludzi żyjących z truskawek, chodzi o maksymalnie duże plony, dlatego też stosują oni najskuteczniejsze metody uprawy. Oczywiście równie dobrze każdy z nas może mieć truskawki w swoim ogrodzie czy na balkonie, ponieważ nie są one trudne w hodowli. Przede wszystkim jeżeli interesuje nas uprawa truskawek nawożenie ich jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wielkość i jakość plonów. Przede wszystkim liczy się rodzaj gleby, w której znajdą się sadzonki. Najlepiej aby była lekka i bogata w próchnicę, gdyż truskawki najlepiej się w niej czują. Ponadto bardzo ważny jest nawóz, który trzeba stosować kilka razy w czasie cyklu życia rośliny. Najpierw wykonuje się go przed sadzeniem roślin, aby odpowiednio napowietrzyć i uzupełnić glebę w niezbędne składniki odżywcze. Kolejnym momentem na nawożenie truskawek jest okres po ich ostatnich zbiorach, aby wzmocnić roślinę przed okresem zimowania. Specjaliści od uprawy roślin zalecają, aby nawozić truskawki naturalnymi nawozami w postaci kompostu lub obornika, które każdy może samodzielnie wykonać na działce. Można również kupić gotowy obornik w sklepach ogrodniczych.

W przypadku truskawek bardzo istotny jest także moment sadzenie rośliny, ponieważ różne odmiany mają odmienny okres sadzenia. Poza czynnikami, na które człowiek ma wpływ, istnieją jeszcze niezależne od niego takie jak warunki atmosferyczne, które nie pozostają bez znaczenia.