Wykonanie ogrzewania elektrycznego

 

Jestem współwłaścicielem firmy instalacyjnej. Specjalizujemy się głównie w instalacji gazowej oraz CO. Oczywiście na życzenie klienta wykonamy każdy inny rodzaj instalacji. Współpracujemy z kilkoma dużymi hurtowniami przez co dostarczamy dobrej jakości towar w przystępnej cenie.

Jaki piec akumulacyjny wybrać?

piece akumulacyjneOstatnio trafił nam się klient, który ma w domu ogrzewanie elektryczne. Podczas przeprowadzanego remontu wymieniał on także grzejniki. Zlecił nam dobór nowych, oszczędnych modeli. Aby właściwie doradzić klientowi musiałem sam zapoznać się z ofertą hurtowni dotyczącą ogrzewania elektrycznego. Znalazłem idealne rozwiązanie. Przedstawiliśmy klientowi piece akumulacyjne. Jest to specjalny model grzejnika, który z pewnością może zastąpić tradycyjny grzejnik elektryczny. Dodatkowo dobrze zaprogramowany pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Nasz klient ma dwie taryfy w poborze prądu – tańszą i droższą. Wystarczy, że ustawimy działanie pieców akumulacyjnych w ten sposób, że będą pobierać energię niezbędną do nagrzania gdy taryfa jest tańsza a oddawać zgromadzone ciepło gdy taryfa jest droższa. W ten sposób dzień po dniu klient będzie oszczędzał. Większość takich urządzeń ma formę stojącą ale znajdziemy też model do zabudowy w szafkach kuchennych. Również w łazience jesteśmy wstanie zamontować odpowiedni model. Wybrać trzeba jeszcze tylko typ urządzenia – różnią się sposobem oddawania ciepła do pomieszczenia. Klientowi bardzo spodobało się to rozwiązanie. Zwłaszcza fakt, że będzie płacił mniej za prąd.

Po zakupie dobranych do pomieszczeń urządzeń nasz elektryk podłączył wszystkie do instalacji elektrycznej. Klient został przeszkolony odnośnie ustawień grzejników. Teraz sam, za pomocą sterownika, może decydować o ilości i czasie kiedy mają one wytwarzać ciepło. Nie ma nic ważniejszego niż zadowolony klient. W końcu właśnie po to świadczymy nasze usługi.