Zakup odpowiednich dywaników do auta

Posiadając samochód, na pewno mamy w nim jakieś dywaniki. Jednak „jakieś” dywaniki mogą nie spełniać całkowicie naszych wymagań, dotyczących tego typu przedmiotów. Najpierw należałoby się zastanowić, po co nam dywaniki i do czego one tak naprawdę służą. Wtedy możemy podjąć decyzję o ich zakupie.

Samochód powinien posiadać odpowiednie dywaniki

dywaniki samochodowe ford mondeoNie chodzi o to, że będzie w nim ładniej. Dywaniki spełniają jeszcze inne role. Mogą izolować np. mokre obuwie kierowcy i pasażerów od podwozia. Jak wiadomo, z mokrych butów może przedostawać się wilgoć i choć nie sprawi ona tak od razu żadnego kłopotu, to z czasem może dojść do pojawienia się rdzy na podwoziu. Każdy samochód – zarówno osobowy, jak i ciężarowy powinien posiadać odpowiednie dywaniki. Np. Ford Mondeo. Kupując dywaniki samochodowe ford mondeo będzie odpowiednio zabezpieczony zarówno przed wilgocią, jak i gromadzącym się piaskiem, czy błotem. Zawsze łatwiej wytrzepać dywaniki, niż czyścić całą podłogową tapicerkę. Dywaniki samochodowe są najczęściej wykonywane z wykładziny. Może to być np. wykładzina typu Carlux. Jest to tzw. welur pętelkowy, często o grubości 7 mm. Może składać się z dwóch warstw. Od góry taki dywanik jest zrobiony z odpornego na ścieranie weluru pętelkowego. Natomiast dół wykonuje się z masy gumowej, chropowatej. Zapobiega to niepotrzebnemu przesuwaniu dywanika. Dywanik lewy (czyli ten od kierowcy) może posiadać dodatkowe zabezpieczenie z wkładki welurowej na wysokości pedałów. Dywaniki dobiera się do konkretnego auta. 

Wykroje dywaników samochodowych są przeważnie takie same do każdego auta. Różnią się jedynie wielkością. Kolory dywaników są najczęściej czarne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić inny kolor – np. dopasowany do koloru nadwozia.