Zakup oryginalnej czubrycy

Samodzielne gotowanie może być wspaniałą zabawą i przygodą, zwłaszcza jeżeli mamy dla kogo to robić. Szukanie nowych smaków i eksperymentowanie prowadzi do tworzenia dań o niepowtarzalnym smaku, które mogą n1a zawsze zmienić nasze podejście do jedzenia

Gdzie można kupić czubrycę?

czubryca sklepW naszej tradycyjnej kuchni przeważnie się używa majeranku, rozmarynu, bazylii, czerwonej papryki czy oregano. Jednak dla mniej wprawnych kucharzy są też dostępne gotowe mieszanki przypraw do pizzy, ryb, gulaszu, sałatek czy do rosołu. Poza nimi znajdziemy również mieszanki pochodzące z różnych stron świata, które mają bardziej uniwersalne zastosowanie. Przede wszystkim jest to przyprawa orientalna, która na stałe zagościła w naszej kuchni. Nowością jest czubryca sklep z oryginalnymi przyprawami powinien ją mieć w swojej ofercie. Jest to typowa przyprawa stosowana w Bułgarii do przeróżnych zup, mięs, serów czy nawet kanapek. Jest dostępna w postaci suszonych liści cząbru górskiego, który jest bazowym składnikiem mieszanki. Jest to odmiana cząbru ogrodowego, dobrze znanego w naszej kulturze kulinarnej. Oryginalna czubryca poza cząbrem zawiera czerwona paprykę, ostrą paprykę chili, czosnek, sól i cukier. W wielu sklepach coraz częściej można spotkać czubrycę czerwona i zieloną, które nieco się różnią smakami, przez co sprawdzą się w nieco innych daniach. Zielona odmiana jest łagodniejsza dzięki dodatkowi naci pietruszki, bazylii, tymianku, kozieradki czy pasternaku. Czerwona czubryca natomiast jest ostra.

Jeżeli ktoś lubi próbować nowych smaków, to z pewnością powinien wypróbować czubrycę. Warto szukać oryginalnej mieszanki, która pochodzi z Bułgarii, bo ma idealnie skomponowany skład, z zachowaniem właściwych proporcji składników. Jej koszt to zaledwie 2 zł za opakowanie.