Zalety małej domowej elektrowni wiatrowej

Przydomowe, niewielkie elektrownie wiatrowe pozwalają zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy i w pewnym sensie uniezależniają nas od lokalnego dostawcy. Poza tym produkowany w ten sposób prąd jest przyjazny dla środowiska, ponieważ go nie zanieczyszcza.

Przydomowa elektrownia wiatrowa i jej zalety

Monieduża domowa elektrownia wiatrowac oraz ilość wyprodukowanej energii przez turbinę zmieniają się w czasie, ponieważ w dużej mierze zależy to od prędkości wiatru. Wiatr potrzebny do startu turbiny powinien mieć odpowiednią prędkość, czyli nie mniejszą niż 4 metry na sekundę. Jednak przy zbyt dużym wietrze turbinę należy wyłączyć. Otrzymaną w ten sposób energię można magazynować. W większości przypadków wykorzystuje się do tego baterie akumulatorów. Mniej uniwersalnym ale bardziej efektywnym rozwiązaniem jest zastosowanie turbiny produkującej energię przy napięciu 230V oraz zasilanie odbiorników elektrycznych bez gromadzenia energii w akumulatorach. W ten sposób możemy zasilać odbiorniki, które pobierają energię okresowo i w dowolnym momencie. Nieduża domowa elektrownia wiatrowa wymaga oczywiście pozwoleń na jej budowę. Jednak można ją wybudować niskim kosztem. Niektórzy zlecają to specjalistycznym firmom, te jednak mogą od nas zażądać sporej sumy pieniędzy. Na szczęście jest wiele stron internetowych, które pomogą nam w budowie własnej elektrowni. Na wielu forach można dowiedzieć się jak krok po kroku wygląda budowa oraz jakich błędów należy unikać. Wiele osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły na pewno sobie poradzi, jeśli tylko będzie postępowało zgodnie z instrukcją.

Jak widać domowa elektrownia wiatrowa ma wiele zalet. Możemy ją wykonać sami, oszczędzając w ten sposób sporą sumę pieniędzy dzięki pozyskiwaniu bezpłatnej energii elektrycznej. Dzięki elektrowni jesteśmy także w pewnym sensie niezależni od dostawcy.