Zalety stosowania nitonakrętek

Nitowanie to technologia, która jest znana ludzkości od dawna. Z powodzeniem wykorzystuje się ją do dzisiaj, szczególnie tam, gdzie nie można zastosować innych połączeń. Ma ona wiele zalet: jest prosta i niedroga. Tam, gdzie potrzebujemy, możemy też zastosować nitonakrętki, czyli nity posiadające gwint, który umożliwi dalszy montaż innych elementów.

Jak wybrać najlepszą nitonakrętkę?

wytrzymałe nitonakrętki nierdzewneNitonakrętki nie różnią się znacznie od zwykłych nitów. To trzyczęściowe elementy, które wypełniają przygotowaną dla nich przestrzeń oraz zakończone są gwintem. Umożliwia to zastosowanie gwintu tam, gdzie nie byłoby możliwe gwintowanie, na przykład ze względu na zbyt cienką powierzchnię materiału. Do takiej nitonakrętki można później przykręcić inne elementy, tworząc bardziej skomplikowane konstrukcje. Musimy jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie, które wymaga regularnej konserwacji i kontroli, gdyż może ulec uszkodzeniu lub zużyciu. Różne wytrzymałe nitonakrętki nierdzewne cieszą się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem na budowach, gdyż są szybkie w montażu – zajmuje to najwyżej kilkanaście sekund – oraz w przemyśle. Często proces ich stosowania podlega automatyzacji, gdyż nie jest skomplikowany manualnie. Do wykonania połączenia za pomocą nitonakrętki wymagana jest zaciskarka, należy o tym pamiętać zanim zdecydujemy się własnie na takie rozwiązanie.

Wybierając nitonakrętki należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. To drobne elementy produkowane seryjnie, więc mogą zdarzyć się niedoskonałości. Jeżeli zdecydujemy się na wybór sprawdzonego producenta, który jest na rynku już od dawna, z pewnością unikniemy rożnego rodzaju problemów. Pamiętajmy, aby wybrać nitonakrętki, które wytrzymają długo w warunkach, w jakich zamierzamy je zastosować.