Zalety zabiegu mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem, który wykonywany jest najczęściej w klinikach dermatologii estetycznej przez doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy. Polega ona na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w głąb skóry. Oprócz zabiegu dodatkowo powinniśmy dbać o odpowiednią pielęgnację skóry i często ją nawilżać, ponieważ bez tego szybciej się ona starzeje i takie zabiegi są wtedy niezbędne. 

Korzyści jakie daje mezoterapia

mezoterapia BiałystokMezoterapia jest neurochirurgicznym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który działa miejscowo i dostarcza w sposób bezpośredni właściwych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Jednym z najpopularniejszych metod zabiegów medycyny estetycznej jest właśnie mezoterapia igłowa, która dostarcza skórze kwasu hialuronowego oraz odpowiednio dobranych do każdego rodzaju skóry substancji odżywczych, witamin, aminokwasów oraz mikroelementów. Wykonywana jest ona za pomocą iniekcji, czyli zastrzyku za pomocą specjalnej strzykawki bądź igły. Dzięki temu wszystkie substancje i składniki odżywcze trafiają bezpośrednio do miejsc, które potrzebują dodatkowego nawilżenia. Mezoterapia Białystok jest nie tylko sposobem na piękną i młodą cerę, ale także pomaga przy różnorodnych nerwobólach, nadmiernym napięciu mięśniowym, schorzeniach degeneracyjnych stawów, czy też urazów. Stosuje się ją także w leczeniu zmian skórnych, jak również w niwelacji zmarszczek twarzy, dekoltu bądź szyi.  

Zabieg medycyny estetycznej zwany mezoterapią cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet, najczęściej tych dojrzałych. Zabieg kosmetyczny można stosować na różnych partiach ciała nie tylko na twarzy. Mezoterapia możemy być także wykorzystywana jako metoda pobudzająca wzrost włosów, z której korzysta także coraz więcej kobiet, jak i mężczyzn.