Założenie jednodniowych soczewek na imprezę

Nosiłam na co dzień okulary i byłam do nich przyzwyczajona. Miałam modne oprawki i wyglądałam w nich świetnie. Mój chłopak nie nosił okularów, tylko soczewki, bo nie było mu wygodnie w okularach. On miał inną pracę niż ja i pewnie tak było mu o wiele wygodniej.

Zainwestowanie w jednodniowe soczewki kontaktowe 

soczewka kontaktowaSzykowała się impreza w plenerze, na którą zostałam zaproszona. Nigdy wcześniej nie chodziłam na imprezy, ale tym razem zdecydowałam się pójść. Mój chłopak Mariusz od razu powiedział, żebym na tę okazję założyła sobie soczewki, bo będzie mi wygodniej. Polecił mi soczewki jednodniowe, bo miałam je założyć tylko raz i inne nie były mi potrzebne. Jedna taka soczewka kontaktowa dużo nie kosztowała, dlatego postanowiłam sobie kupić dwie sztuki. Wadę miałam na obu oczach i potrzebowałam dwóch różnych soczewek. W salonie optycznym dostępne były soczewki do kupienia na sztuki i mogłam dobrać sobie dwie różne, co zdecydowanie mnie cieszyły. Często soczewki pakowane były w parach i zawsze w tych samych parametrach. Wtedy musiałabym kupić dwa opakowania, a tyle nie potrzebowałam. W dniu imprezy chłopak pomógł mi z założeniem soczewek, bo nigdy wcześniej sama tego nie robiłam a on miał wprawę. Widziałam doskonale i nawet nic nie czułam. Wygodne były te soczewki i na imprezie sprawdziły się znakomicie. Dużo tańczyłam i nie musiałam pilnować okularów. Zdecydowałam, że częściej będę nosiłam takie soczewki kontaktowe, bo to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Po jakimś czasie z samodzielnym zakładaniem nie miałam żadnego problemu, bo Mariusz mnie wszystkiego nauczył. Zaczęłam też kupować soczewki miesięczne, bo było to tańsze i wygodniejsze dla mnie. Mam świadomość, że z czasem całkowicie przerzucę się na soczewki kontaktowe.